اخبار نمایشگاه‌ها

گوشی های انعطاف پذیر

۹۷/۰۶/۱۵

یک شرکت تولید کننده دستگاه های الکترونیک قصد دارد در ماه نوامبر از یک موبایل انعطاف پذیر رونمایی کند.

به گزارش خبرگذاری مهر به نقل از انگجت، سامسونگ از مدت ها قبل مشغول ساختن موبایل انعطاف پذیر است. اما به نظر می رسد اکنون این دستگاه رونمایی می شود. مدیر بخش موبایل سامسونگ در مصاحبه ای در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ برلین اعلام کرده اکنون زمان ارائه این دستگاه فرارسیده است. درهمین راستا موبایل انعطاف پذیر احتمالا در کنفرانس Samsung Developer  در ماه نوامبر رونمایی می شود.

البته او هیچ جزئیاتی درباره کارکرد موبایل ارائه نکرد و فقط اشاره کرد که فرایند توسعه آن پیچیده بوده است.

اما به گفته او سامسونگ تاکید دارد موبایل انعطاف پذیر قابل استفاده باشد.

آخرین وضعیت پرداخت هوشمند کرایه تاکسی

۹۷/۰۶/۱۲

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین ، «علیرضا قنادان» در پاسخ به این پرسش که قرار بود امسال پرداخت کرایه های تاکسی هوشمند شود برای تحقق این تکلیف تاکنون چه فعالیت هایی انجام شده است؟ گفت: برای دریافت کرایه تاکسی دو گزینه نرم افزاری و سخت افزاری وجود دارد که در حال طراحی زیرساختی برای این موضوع هستیم تا بدانیم کدام گزینه مناسب تر است.

وی در توضیح سیستم سخت افزاری گفت: گزینه سخت افزاری انواع مختلفی دارد و کاربری های آن متفاوت است و قاعدتا باید متناسب با نوع کاربری، پرداخت ها انجام شود. به عنوان مثال، در تاکسی های خطی دستگاه «کارتخوان» قابلیت استفاده ندارد و دلیلش این است که چون فرایند زمان بری دارد و مسافران می خواهند با سرعت پیاده شوند.

قنادان درباره سیستم پرداخت نرم افزاری برای دریافت کرایه تاکسی نیز گفت: به نظر می رسد گزینه پرداخت نرم افزاری از طریق اپلیکیشن های موبایلی، بهترین کارکرد را دارد و با استقبال مردم نیز مواجه شده است و فکر می کنم بیشتر از همه بتوانیم این موضوع را توسعه بدهیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان این که اکنون مشغول بررسی پروتکل نحوه پرداخت کرایه تاکسی هستیم گفت: پس از اتمام بررسی ها این موضوع از از مرحله پایلوت خارج و به صورت فراگیر در همه شهر اجرا شود.

103 میلیون هکتار از اراضی کشور به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز است

۹۳/۱۲/۰۳

معاون آب ، خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی گفت : از مجموع هشت میلیون هکتار اراضی آبی کشور تنها یک میلیون و 300 هزار هکتار مجهز به آبیاری تحت فشار است .
سید رحیم سجادی گفت با توجه به محدودیت منابع آبی و بحران آب در کشور ، کاهش سهم آب برای تولید محصولات آب بر در مناطق کم آب ، آبیاری تحت فشار در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد .

ایران و تاجیکستان همکاری در زمینه انرژی را گسترش می دهند

۹۳/۱۲/۰۳

سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان و وزیر انرژی و منابع آب جمهوری تاجیکستان در خصوص گسترش همکاریهای اقتصادی میان دو کشور به ویژه در بخش انرژی و مدیریت منابع آبی با یکدیگر گفت و گو کردند
در این دیدار همکاری های دو کشور در طرحهای بزرگ انرژی منطقه ای از جمله طرح کاسا-1000 و صادرات برق تاجیکستان به کشورهای منطقه مانند ترکمنستان و افغانستان مورد بررسی قرار گرفت

پایش پساب های صنعتی آغاز شد

۹۳/۱۲/۰۳

رییس سازمان محیط زیست کشور از آغاز پایش جدی پساب های صنعتی در کشور خبر داد و گفت : واحدهای صنعتی بزرگ موظفند اطلاعات مربوط به خروجی پساب خود را در اختیار سازمان محیط زیست قرار دهند

1 2 3 4