وضعیت دشت‌های خراسان رضوی از دریاچه ارومیه بدتر است

به اشتراک بگذارید

مدیر عامل آب منطقه مشهد گفت: وضعیت 34 دشت‌ خراسان رضوی از دریاچه ارومیه نیز بدتر است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، محمد حسین جعفری در مراسم افتتاح نمایشگاه بین‎المللی صنعت آب و برق ایران در مشهد که در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزارشد، اظهار کرد: افت آب‌های زیر زمینی خراسان رضوی از مرز هشدار گذشته و در وضعیت بسیار بحرانی قرار دارد و از مجموع 37 دشت این استان 34 دشت از نظر آب در وضعیت بحرانی قرار دارند.

وی افزود: برداشت‌های بی رویه آب طی چند سال گذشته عامل مهم افت شدید آب‌های زیرزمینی دشت‌های خراسان رضوی بوده، به طوری که  وضعیت بحرانی این دشت‌ها به مراتب از وضعیت دریاچه ارومیه بدتر است.

مدیر عامل آب منطقه مشهد عنوان کرد: مخازن آب‌های زیر زمینی غیر قابل تجدید بوده و به دلیل مصرف بی رویه در حال از بین رفتن هستند.

جعفری تاکید کرد: فرهنگ سازی مصرف بهینه و پرهیز از اتلاف منابع آب و جلوگیری از برداشت‌های بی رویه از دشت‌های آبی را باید مورد توجه قرار دهیم .

علی سعیدی، مدیر شرکت توزیع نیروی برق مشهد نیز در این مراسم خاطر نشان کرد: برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی اقتصادی از جمله در حوزه صنعت آب و برق نقش بسیار مهمی در شناخت ظرفیت‌ها و توانمندی‌های تولید و افزایش شناخت فعالان این عرصه دارد.

افزود: باید به نمایشگاه‌ها به عنوان یک دانشگاه و با نگاه ایده پردازی نگریست و از تجارب و فعالیت‌های شاخص و تولیدات شرکت‌های خارجی برای توسعه کمی و کیفی و رفع مشکلات تولیدات و بخش‌های داخلی بهره گرفت.

انتهای پیام

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)
Loading...

نظرات شما

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • آرم انجمن لوله و اتصالات pvc