به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا

33 هزار و 800 تن پودر سولفات سدیم در شرکت املاح معدنی ایران تولید شد

به اشتراک بگذارید
مدیرعامل شرکت املاح معدنی ایران گفت: 33 هزار و 800 تن پودر سولفات سدیم در بهار امسال در این شرکت تولید شده است.
33 هزار و 800 تن پودر سولفات سدیم در شرکت املاح معدنی ایران تولید شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا علی اکبر ساداتی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده میزان برداشت معدنی سولفات سدیم از تالاب کویری میقان تا پایان امسال به 650 هزار تن می رسد که به عنوان ماده اصلی شوینده ها در اختیار واحدهای تولیدی داخل قرار می گیرد.

وی توضیح داد: در سه ماه نخست پارسال 34 هزار و یکصد تن پودر سولفات سدیم در این شرکت تولید شد که کاهش 9 صدم درصدی تولیدات امسال به دلیل تعمیرات مرکز کنترل برق این واحد بوده است.

مدیرعامل شرکت املاح معدنی ایران بیان کرد: 80 درصد محصول تولیدی سولفات سدیم این شرکت به عنوان ماده اولیه صنایع شوینده، 15 درصد در صنایع کاغذسازی و شیشه و مابقی در صنایع چرم سازی و داروهای دامی کاربرد دارد.

ساداتی اظهار کرد: 40 درصد ترکیب پودرهای شوینده را سولفات سدیم تشکیل می دهد که خاصیت حجم دهندگی و پرکنندگی دارد و در حال حاضر سالانه 450 هزار تن پودر شوینده در کشور تولید می شود که حدود 160 هزار تن ماده اولیه سولفات سدیم نیاز دارد.

وی عنوان کرد: مصرف پودرهای شوینده به عنوان یکی از شاخص های سنجش توازن بهداشتی کشورها محسوب می شود و هم اکنون در شرایطی که مصرف شوینده ها در کشورهای پیشرفته 10 تا 13 کیلوگرم برای هر فرد در سال است، سرانه مصرف شوینده در ایران پنج و نیم کیلوگرم برآورد شده است.

مدیرعامل شرکت املاح معدنی ایران خاطرنشان کرد: تالاب کویری میقان اراک با وسعت 250 کیلومتری بزرگترین ذخیره گاه طبیعی سولفات سدیم خاورمیانه است که شرکت املاح معدنی ایران، بهره برداری از هشت کیلومتر مربع آن را در اختیار دارد.

ساداتی گفت: تاکنون این شرکت از سطح یک و نیم کیلومتر مربع آن برداشت معدنی داشته که شش دهم درصد از وسعت کل تالاب را شامل می شود و در بهره برداری معدنی با رعایت اصول خاص تلاش دارد کمترین آسیب را به محیط زیست وارد کند.

وی تاکید کرد: رویکرد بهره برداران سولفات سدیم در تالاب میقان اراک همگرایی حداکثری با مسوولان محیط زیست و برداشت اصولی است و کارشناسان محیط زیست هر سه ماه یک بار فعالیتهای این شرکت را ارزیابی و تاکنون نیز مستنداتی مبنی بر آلایندگی زیست محیطی اعلام نشده است.

وی توضیح داد: به منظور مشارکت در حفظ محیط زیست تالاب میقان و کمک به چرخه زیستی این منطقه امسال پنج آبراهه ایجاد شده است که پیش از این نیز پنج آبراهه دیگر با هدف ایجاد توازن اکولوژیکی دو بخش تالاب ایجاد شده بود.

وی افزود: تدوین مطالعات مدیریت زیست محیطی تالاب میقان با همراهی محیط زیست در اولویت برنامه های این شرکت است.

شرکت املاح معدنی ایران از واحدهای تحت پوشش تامین اجتماعی است که شامل دو واحد تولیدی مجزای معدنی در گرمسار و اراک است و هم اینک با 325نیروی انسانی فعالیت دارد.

واحد گرمسار این شرکت در سال 1363و واحد اراک در سال 1379 فعالیت خود را آغاز کرده و به عنوان بزرگترین شرکت تولیدی سولفات سدیم در خاورمیانه مطرح است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن ،زمین شناسی وصنایع وابسته و دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و نما همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات راهسازی ، عمران ،ریلی و جاده ای توسطشرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران