رئیس اداره صنعت و معدن بهمئی:

۷۰ هزار تن سیلیستین در شهرستان بهمئی استخراج شد

به اشتراک بگذارید
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهمئی با اشاره به کیفیت بالای معادن سیلیستین در این شهرستان، گفت: این معادن بیشترین خریدار را در دنیا دارند.
۷۰ هزار تن سیلیستین در شهرستان بهمئی استخراج شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،  جهانبخش چامی‌پور اظهار کرد: طبق اکتشافات بعمل آمده معادن ذخیره این شهرستان 400هزار تن می باشد و تاکنون تقریبا 70 هزار تن استخراج شده است.

وی بیان کرد: در این شهرستان تاکنون از سه معدن قبر قیصر، دشت آهو ، کارند و گودبن بهره برداری و سنگ سیلیستین استخراج و صادر گردیده است و با توجه به وجود عظیم سیلیستین می طلبد مسئولان جهت اشتغالزایی پایدار در این شهرستان نسبت به احداث و  راه اندازی کارخانجات پر عیار سازی و تبدیلی اقدام کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهمئی تصریح کرد: در این شهرستان از معادن مهم دیگر می توان به معادن گچ اشاره کرد که جا دارد پیگیری و هماهنگی لازم درخصوص آزمایشات انجام و از این نعمت خدادادی استفاده بهینه شود کما اینکه این شهرستان دارای منابع عظیم آهک بوده که در این راستا خانه آهک هیدراته در حال ساخت و راه اندازی می باشد.

چامی پور ابراز کرد: در بخش صنعت تعدادی کارخانه فعال و نیمه فعال در این شهرستان وجود دارد که در صورت وجود زیر ساخت ها افرادی خارج از بهمئی مایل به سرمایه گذاری می باشند و مهمترین این کارخانجات کارخانه آهک هیدراته که هنوز افتتاح نشده است و کارخانه سبدسازی، کارخانه آسفالت ، کارخانه شن وماسه ،کشتارگاه ، تولید گچ معدنی و چندین واحد کوچک دیگر هستند.

وی عنوان کرد: با پیگیری های بعمل آمده قرار است کارخانه تولید آجر صادراتی نیز در شهرستان راه اندازی شود که شایسته است مسئولان به زیر ساخت ها توجه داشته باشند تا سرمایه گذاران راغب به سرمایه گذاری در شهرهای کوچک شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن ،زمین شناسی وصنایع وابسته و دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و نما همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات راهسازی ، عمران ،ریلی و جاده ای توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران