به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا

چینی ها از خودمان می خرند و به خودمان می فروشند!

به اشتراک بگذارید
معاون سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی گفت: از سالیان گذشته، چین مواد معدنی مختلف را به صورت خام از ایران می خرید و پس از انجام فرآوری های لازم، به خودمان می فروشد و این در حالی است که چین بیش از 18 درصد ذخائر شناخته شده دنیا را دارد.
چینی ها از خودمان می خرند و به خودمان می فروشند!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،  برنا گفت: با بیان این که کار معدن و معدنکاری مرز نمی شناسد و می توان اطلاعات یکسان معادن را با کشور های مختلف تبادل نظر کرد، اظهار کرد: انجمن زمین شناسان دنیا با بیش از 130 سال قدمت مامور این امر است.

ساختار معدن ایران بیمار است

وی با بیان این که معادن ما پتانسیل این را دارند که همچون نفت یک وزارتخانه مستقل باشند، گفت: باید یک وزارتخانه مستقل را برای بخش معدن در نظر بگیریم.

معاون اکتشاف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان این که ساختار معدن ایران بیمار است، افزود: قوانین بخش معدن باید به روز باشد و افرادی که منابع مالی و توانمندی علمی خوبی دارند در این زمینه سرمایه گذاری کنند.

برنا در خصوص تلفات اکتشافات معدنی گفت: پرت شدن از کوه، گم شدن در بیابان، سرمای شدید و مارگزیدگی بخشی از تلفات اکتشاف معادن در سال های اخیر بوده است به طوری که چندین نقص عضو در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی و دو شهید داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن ،زمین شناسی وصنایع وابسته و دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و نما همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات راهسازی ، عمران ،ریلی و جاده ای توسطشرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران