ورود تجهیزات تولید ریل ذوب آهن اصفهان تا سه ماه آینده

به اشتراک بگذارید
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان از وارد شدن تجهیزات تولید ریل به کشور تا سه ماه آینده خبر داد.
ورود تجهیزات تولید ریل ذوب آهن اصفهان تا سه ماه آینده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا اردشیر سعدمحمدی در جلسه مجمع عمومی این شرکت با اشاره به اینکه هیچ شرکت داخلی به غیر از ذوب آهن قادر به تولید ریل نیست، گفت: تولید این محصول نه تنها در توسعه کشور نقش دارد بلکه سود سرشاری نصیب ذوب آهن می کند و امکان صادرات آن نیز مهیاست.

وزرای صنعت، معدن و تجارت؛ تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی در ماه جاری قراردادی را برای تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان امضا کردند.

با راه اندازی خط تولید ریل ملی در نهایت سالانه 1.8میلیون تن ریل در ذوب آهن اصفهان تولید خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان همچنین با ارائه گزارشی از عملکرد سال گذشته این شرکت، بهره برداری از باتری شماره 3، رشد بیش از 19 درصدی تولید فولاد خام، دریافت گواهینامه رعایت حقوق مصرف کننده، اخذ تندیس واحد نمونه استاندارد کشوری، رشد 19برابری سود خالص، قرارداد توسعه نورد 650 جهت تولید ریل UIC60 و کسب افتخار صادر کننده نمونه کشور را از موفقیت های این شرکت بیان کرد.

وی افزود: میزان تولید فولاد خام ذوب آهن در سال گذشته بیش از سایر شرکت های فولادی از جمله فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و غیره رشد داشت اما میزان فروش در سال 92 نسبت به سال 91 کاهش یافت که ناشی از رکود اقتصادی، کاهش تقاضا، رکود در بازار مسکن و عدم اختصاص بودجه به طرح های عمرانی زیر 90 درصد پیشرفت از سوی دولت بود.

سعدمحمدی با اشاره به افزایش صادرات ذوب آهن در سال گذشته به دلیل رکود بازار داخلی گفت: با وجود کاهش قیمت های جهانی محصولات فولادی، عدم تقاضا در بازار داخل، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و سایر مشکلات، ذوب آهن اصفهان موفق شد در سال 92 بیشترین سود تاریخ خود را تجربه کند.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: بررسی نسبت های مالی ذوب آهن و مشاهده رشد نسبی درصد پارامترهای فنی این شرکت نشانگر این واقعیت است که ذوب آهن روند حرکتی بهتری نسبت به شرکت های مشابه دارد.

سعدمحمدی افزایش سود ذوب آهن در سال گذشته با وجود رکود بازار را حاصل کاهش قیمت تمام شده محصولات دانست و گفت: ایجاد تنوع در محصولات با استفاده از متخصصین شرکت یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته بود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان یکی از مشکلات کنونی را تامین مواد اولیه دانست و گفت: با توجه به نیاز ذوب آهن به چهار میلیون تن کنسانتره زغال لازم است در حوزه معدن فعالیت های جدی داشته باشیم و در این راستا سال گذشته معدن زغال سنگ شاهرود خریداری شد و امتیاز استفاده از معدن طبس به مدت 18 سال در اختیار این شرکت قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن ،زمین شناسی وصنایع وابسته و دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و نما همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات راهسازی ، عمران ،ریلی و جاده ای توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران