رئیس سازمان صنعت و معدن جنوب کرمان:

معدن تیتانیوم کهنوج در دست مطالعه برای سرمایه‌گذاری است

به اشتراک بگذارید
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: معدن بزرگ تیتانیوم کهنوج در دست مطالعه دو شرکت بزرگ چینی برای سرمایه‌گذاری است.
معدن تیتانیوم کهنوج در دست مطالعه برای سرمایه‌گذاری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،  محمود اسکندری‌نسب اظهار کرد: روز گذشته مدیرعامل دو شرکت بزرگ کما و سیری از شرکت‌های هلدینگ معدنی چین از معدن تیتانیوم کهنوج بازدید کردند.

وی بیان کرد: بزرگترین ذخایر تیتانیوم ایران در کهنوج قرار دارد و معدن کهنوج یکی از بزرگترین ذخایر تیتان در خاورمیانه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان افزود: به لحاظ قابلیت فراوری نیز این معدن جز کیفی‌ترین معاون تیتانیوم کشور است.

اسکندری نسب تصریح کرد: برنامه سالانه برای استخراج  3.5 میلیون تن خوراک ورودی کارخانه‌های تولید پیگمنت در این معدن وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان اظهار کرد: مطالعات اولیه معدن تیتانیوم کهنوج توسط یک شرکت آلمانی انجام شده و این معدن در زیرمجموعه خود سه کارخانه ذوب، فراوری و تولید نهایی را دارد.

وی از ایجاد نرخ سرمایه بیش از 36 درصدی در این معدن خبرداد و بیان کرد: بازگشت سرمایه برای سرمایه‌گذار در این معدن کمتر از سه سال برآورد شده است.

اسکندری‌نسب، خاطرنشان کرد: برای این پروژه مراحل اولیه اجرایی تعریف شده و از هرگونه سرمایه‌گذاری در این معدن استقبال می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن ،زمین شناسی وصنایع وابسته و دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و نما همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات راهسازی ، عمران ،ریلی و جاده ای توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران