مجری طرح برتر صنعتی - معدنی:

لزوم حمایت تولید کنندگان سنگ آهن هماتیت

به اشتراک بگذارید
مجری طرح برتر صنعتی - معدنی سال 93 معتقد است که تولیدکنندگان سنگ آهن هماتیت برای حضور در بازارهای بین المللی به تداوم پشتیبانی های بیشتر وزارت صنعت، معدن و تجارت نیاز دارند.
لزوم حمایت تولید کنندگان سنگ آهن هماتیت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، مهشید مومن زاده اظهار داشت: کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن فین هرمزگان بندرعباس که با سرمایه گذاری 80 میلیارد ریالی و بدون بهره گیری از تسهیلات بانکی ایجاد شده است، ظرفیت 400 هزار تنی دارد که اکنون با 50 درصد ظرفیت اسمی فعالیت می کند.

وی افزود: این واحد صنعتی – معدنی که در مراسم روز صنعت و معدن در حضور رئیس جمهوری نمونه شد، امروز بیش از هر زمانی در انتظار حمایتها و اعمال سیاستهایی است که مشوق رشد تولید و توسعه صادرات باشد.

مومن زاده اضافه کرد: راه اندازی خط پر عیارسازی سنگ آهن هماتیت به روش تر، برای نخستین بار در کشور توسط این واحد صورت گرفته است.

به گفته وی، همزمانی راه اندازی این واحد صنعتی -معدنی با افت قیمت سنگ آهن در بازارهای جهانی، مانع توسعه فعالیت های آن شد.

وی یادآور شد: پر عیارسازی سنگ آهن مگنتیت به راحتی صورت می گیرد، اما هماتیت با فرآیند طولانی و دشواری های زیادی همراه است و بر این اساس انتظار می رود به منظور رونق اشتغال در منطقه محروم فین واقع دراستان هرمزگان و به کارگیری نیروهای بومی و ممانعت از مهاجرت ساکنین منطقه از پشتیبانی لازم برخوردار باشد.

مومن زاده گفت: تبدیل عیار متوسط 33 تا 40 سنگ آهن به 56 و 57 دشواری های خاص خود را دارد و بنابراین در چارچوب برنامه های حمایتی وزارت صنعت ، معدن و تجارت برای فرآوری مواد معدنی، نیازمند توجه لازم است.

وی، کمبود امکانات در منطقه به ویژه از نظر جاده دسترسی به معدن و کارخانه و مشکلاتی که از نظر تاسیسات زیربنایی وجود دارد، به عنوان دغدغه های خود ذکر کرد.

پر عیارسازی سنگ آهن مگنتیت به دلیل خاصیت مغناطیسی قوی تر، آسان تر از هماتیت است. هماتیت را با استفاده از خاصیت مغناطیسی می توان پر عیار ساخت، اما این فرآیند نیاز به میدان مغناطیسی قوی تری دارد که بازدهی آن کمتر و مصرف انرژی آن نسبت به پر عیارسازی مگنتیت بسیار بیشتر است.

روزگذشته(دهم تیر ماه) به مناسبت روز صنعت و معدن، شرکت کانی کاوان سمنگان به عنوان مجری برتر صنعتی -معدنی در زمینه تولید کنسانتره سنگ آهن در حضور رئیس جمهوری معرفی و موفق به کسب لوح تقدیر و تندیس بلورین شد.

سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان هرمزگان به همراه خانه معدن ایران برای تاسیس و بهره برداری این واحد تولیدی نقش موثری داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن ،زمین شناسی وصنایع وابسته و دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و نما همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات راهسازی ، عمران ،ریلی و جاده ای توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران