به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا

طرح جامع معدن گل گهر تصویب شد

به اشتراک بگذارید
پیش معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام تصویب طرح جامع معدن گل گهر گفت: تولید 20 میلیون تن کنسانتره و گندله و تردد 1400 کامیون در طول شبانه روز نمایانگر ضرورت اجرای طرح جامع گل گهر است و ایمیدرو نیز به این طرح احترام قائل است.

طرح جامع معدن گل گهر تصویب شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام تصویب طرح جامع معدن گل گهر گفت: تولید 20 میلیون تن کنسانتره و گندله و تردد 1400 کامیون در طول شبانه روز نمایانگر ضرورت اجرای طرح جامع گل گهر است و ایمیدرو نیز به این طرح احترام قائل است.

مهدی کرباسیان – رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران – در حاشیه بازدید از مجتمع های صنعتی و معدنی شهرستان سیرجان اظهار کرد: معدن گل گهر رقیبی قدرتمند برای عسلویه در بعد صنعتی است و دولت به معادن اقبال بیشتری نشان می دهد و در راستای ایمیدرو کشف معادن یک حالت جهشی دارد و با توجه به محدودیت معادن موجود، کار اکتشافی 68 هزار کیلومتر مربع را در دستور کار خود قرار داده است.

کرباسیان با اشاره به پر اهمیت بودن سرمایه گذاری در توسعه اجتماعی اظهار کرد: این جزو وظایف ذاتی هر سرمایه گذاری است که به اطراف خود توجه کند و درصدی از سرمایه گذاری خود را در توسعه اجتماعی هزینه کند.

وی عنوان کرد: یکی از بندهای حسابداری و در سر فصل این بند سرمایه گذاری های اجتماعی است که نباید آن را هزینه اعلام کرد.

مدیر عامل ایمیدرو توجه به محیط زیست و مشارکت در پروژه های اجتماعی مثل بیمارستان را مهم عنوان کرد و خطاب به مدیران گل گهر سیرجان گفت: همزمان با اجرای پروژه ها توجه به محیط زیست را فراموش نکنید و با کاشت گل و گیاه محیط خشن معدن را به محیطی امن و آرام تبدیل نمایید.

در این دیدار محمد جلال مأب – مدیر مجتمع معدنی صنعتی گل گهر – گفت: متخصصان گل گهر توانسته به خوبی به وظیفه خود در توسعه منطقه عمل کند و توانسته در میان صنایع و معادن کشور صاحب جایگاه ویژه ای باشد.

وی از تدوین طرح جامع معدن گل گهر خبر داد و افزود: جهت برنامه ریزی دقیق و استخراج اصولی و توسعه کارشناسی منطقه گل گهر، طرح جامع گل گهر توسط یک شرکت ایرانی و مشاوره یک شرکت ایتالیایی تدوین شده است که پیرامون این طرح توسط شرکت مجری توضیحاتی ارائه خواهد شد.

جلال مأب گفت: تهیه طرح جامع گل گهر باعث شده این مجتمع معدنی صنعتی بتواند از سایر معادن و مراکز صنعتی یک گام به جلو باشد که امروز به نوعی روز تصویب ابلاغ و اجرای طرح جامع گل گهر نیز محسوب می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن ،زمین شناسی وصنایع وابسته و دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و نما همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات راهسازی ، عمران ،ریلی و جاده ای توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران