معاون استاندار آذربایجان ‌شرقی:

خاک چینی مرند با تریلر به استان‌های دیگر حمل می‌شود

به اشتراک بگذارید
معاون استاندار آذربایجان ‌شرقی گفت: شهرستان مرند با دارا بودن صنایع خاک چینی ایران و معدن کائولن زنوز در شمال‌غرب کشور و سرامیک و شیشه متاسفانه خاک چینی با تریلر به استان‌های دیگر حمل می‌شود.
خاک چینی مرند با تریلر به استان‌های دیگر حمل می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا تقی کرمی، با اشاره به ظرفیت‌های موجود خدماتی و صنعتی برای ایجاد اشتغال پایدار و جذب سرمایه‌گذار در این شهرستان از عدم جذب به موقع اعتباران دستگاه‌های ادارات و نهادهای دولتی در دو سال گذشته در بخش مشاغل خانوادگی اظهار کرد: در سال گذشته برای ایجاد اشتغال 2 هزار مشاغل خانگی از 2 میلیارد و 465 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته متاسفانه فقط 40 در‌صد از این اعتبارات اختصاصی جذب شده است.

وی بهترین شیوه را در ایجاد و توسعه فرصت‌های شغلی پایدار و خانگی تغییر اعطای تسهیلات بانکی به جای یک نفر به کارفرمایی تسهیلات داده شود که هر کدام بتوانند 10 نفر را جذب کنند، دانست و تاکید کرد: از مسئولان دستگاه‌های ذیربط هم خواست تا در نحوه پرداخت و انجام طرح‌های مربوطه به طور دقیق نظارت کافی داشته باشند.

کرمی وجود آمار نرخ بالای بیکاری در این شهرستان را غیر قابل قبول دانست و افزود: وظیفه اصلی این کار گروه شناسایی و حمایت از سرمایه‌گذار است و باید موانع موجود بر سر راه سرمایه‌گذار را شناسایی کنیم.

وی افزود: جلسات کار گروه اشتغال نباید صرفا فقط برای توزیع منابع مالی باشد در صورتی که اصلی‌ترین موضوع باید اشتغال باشد فقط به گزارش آمار منتهی نشود.

رئیس کار گروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان مرند با انتقاد از نحوه پرداخت ضعیف عملکرد بانک‌های عامل در شهرستان افزود: اعتبارات اختصاص یافته در کار گروه اشتغال استان که ریاست آن استاندار بوده تصمیم‌گیری و توزیع می‌شود و در آن جلسه سرپرستان بانک‌های عامل استان نیز حضور دارند ولی در پرداخت تسهیلات برخی بروکراسی‌های اداری و بحث ضمانت موجب سردرگمی متقاضیان شده و اثرات منفی آن مستقیما در اجتماع و جامعه تزریق می‌شود.

فرماندار ویژه شهرستان مرند با بیان اینکه این شهرستان به عنوان دومین شهر صنعتی در استان با دارا بودن صنایع خاک چینی ایران و معدن کائولن زنوز در شمال‌غرب کشور و سرامیک و شیشه متاسفانه به علت کمک توجهی مسئولان استانی در سال‌های گذشته خاک چینی در شهرستان توسط کامیون‌های تریلر به سایر نقاط کشور و خارج از کشور انتقال داده می شود در حالی که با ایجاد شهرک سرامیک و کارخانه‌های مادر در جوار خاک چینی برای چندین نفر ایجاد فرصت‌های شغلی را فراهم کرد.

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه باید نگاه خودمان را به سرمایه‌گذار تغییر داده و بسترهای لازم را برای حضور سرمایه‌گذار آماده کنیم از مسئولان دستگاه‌های ادارات ذیربط خواست تا با ارائه آمار درست و نظارت دقیق در امر سرمایه‌گذاری و جذب به موقع اعتبارات در بخش اشتغال خانگی بر جذب اعتبارات به موقع توسط مسئولان تاکید کرد.

وی افزود: با وجود آمارهای غلط نمی‌توان تصمیم درست گرفته و برنامه‌ریزی مناسبی انجام داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن ،زمین شناسی وصنایع وابسته و دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و نما همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات راهسازی ، عمران ،ریلی و جاده ای توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران