سخنگوی ایمیدرو:

تهران میزبان بزرگترین اجلاس معدن و صنایع معدنی آسیا

به اشتراک بگذارید
سخنگوی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران (IMIS) به عنوان یکی از بزرگترین عرصه ها در زمینه سرمایه گذاری،همکاری اقتصادی و تجاری در منطقه آسیا آذر ماه امسال در تهران برگزار می شود.
تهران میزبان بزرگترین اجلاس معدن و صنایع معدنی آسیا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، یعقوب مشفق اظهار داشت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته، اجلاس بین المللی معدن و صنایع معدنی ایران با محوریت توسعه و سرمایه گذاری، طی روزهای 24 و 25 آذر سال جاری در تهران برپا خواهد شد.

وی خاطرنشان ساخت: ایران در جایگاه 10 کشور برتر جهان از نظر ذخایر معدنی جای گرفته و در منطقه از این نظر رتبه اول را دارد.

مشفق با بیان اینکه برپایه آمار منتشره، میزان مواد معدنی استخراج شده از پنج هزار و 400 معدن فعال کشور در سال 92 به 420 میلیون تن رسید، گفت: مطابق پیش بینی به عمل آمده در سال پایانی برنامه پنجم توسعه (1394) میزان مواد معدنی استخراجی به 570 میلیون تن خواهد رسید.

سخنگوی ایمیدرو افزود: قرار است حوزه های مختلف زنجیره اکتشاف تا فرآوری محصولات معدنی، متالورژی، تجهیزات و ماشین آلات، صنایع پایین دستی و صنایع وابسته، خدمات پشتیبانی، شناسایی و معرفی فرصت های سرمایه گذاری، توسعه فناوری، آموزش و پژوهش های کاربردی، بهبود وضعیت ایمنی، بهداشت و محیط زیست و غیره در اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآور شد: آذرماه سال گذشته براساس تفاهم نامه امضا شده میان سازمانهای ایمیدرو، زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به همراه معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت 11 هزار و 500 کیلومتر مربع از محدوده اکتشافی سنگان در استان خراسان رضوی مورد عملیات ژئوفیزیک هوایی و 50 هزار کیلومتر مربع مورد اکتشافات زمینی قرار می گیرد.

مشفق تصریح کرد: منطقه سنگان پتانسیل بالایی برای اکتشاف ذخایر معدنی دارد، تفاهم نامه یادشده در واقع مرحله نخست برنامه اکتشافی 200 هزار کیلومتر مربعی است که از معادن سنگان و نوار شمال شرقی آغاز و بتدریج تا چابهار ادامه خواهد یافت.

وی تاکید کرد: عملی شدن این برنامه، دو برابر کل اکتشافات انجام شده در 100 سال اخیر در کشور تحقق خواهد یافت.

به گفته سخنگوی سازمان ایمیدرو، اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران شامل سه بخش نشست ها، نمایشگاه و مذاکرات تجاری رو در رو است که در طول اجلاس، مقامهای دولتی، مدیران، کارشناسان و شرکت های معدنی و صنایع معدنی ایرانی و خارجی در آن سخنرانی خواهند داشت.

وی اضافه کرد: اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران با نظارت ایمیدرو و با حمایت شرکت های ایتوک و ایریتک برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن ،زمین شناسی وصنایع وابسته و دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و نما همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات راهسازی ، عمران ،ریلی و جاده ای توسطشرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران