به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا

تمایل سرمایه‌گذاران روس به بخش معدن ایران

به اشتراک بگذارید
نائب رئیس خانه معدن از تمایل روسیه برای سرمایه گذاری در بخش معدن کشور خبرداد و گفت: برای آغاز همکاری معدنی خود با روسیه نخست باید زیرساخت ها و چارچوب های همکاری را مهیا کنیم.
تمایل سرمایه‌گذاران روس به بخش معدن ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، محمد رضا بهرامن با اشاره به اینکه متأسفانه در لایحه پیشنهادی دولت برای خروج از رکود بخش معدن از توجه ویژه ای برخوردار نشده است، اظهارداشت: بخش معدن یکی از کلیدی‌ترین حوزه اقتصادی کشور محسوب می شود اما در لایحه دولت فقط با برخی از مباحث پولی و مالی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این مطلب که کمیسیون معادن اتاق بازرگانی و خانه معدن با همکاری کارگروه های ویژه در حال ارائه پیشنهادات خود برای تدوین برنامه‌های منسجم برای بخش معدن است، افزود: شفاف سازی قانون معادن باعث می‌شود تا تمایل سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی برای حضور در بخش معدن افزایش پیدا کند.

بهرامن با بیان اینکه در صددیم تا با ارائه پیشنهادات مناسب و کار کارشناسی برخی از ماده های قانون معادن را اصلاح کنیم، گفت: باید عوامل بازدارنده‌ای بخش معدن در مراحل اکتشاف تا بهره برداری شناسایی شود تا بتوانیم به نتایج مثبتی برای توسعه این بخش دست پیدا کنیم.

نائب رئیس خانه معدن در ادامه صحبت های خود به تمایل روسیه برای سرمایه گذاری در بخش معدن کشور اشاره کرد و گفت: اخیراً صحبت های برای گسترش همکاری معدنی دو کشور روسیه و ایران مطرح شده است اما برای اجرای شدن این امر نخست باید زیرساخت ها و چارچوب های همکاری را مهیا کنیم.

وی اضافه کرد: باید تلاش کنیم در بخش اکتشافات معدنی از تکونولوژی روز استفاده کنیم تا در ادامه بتوانیم از پتانسیل بالای کشور در بهره برداری از ذخایر معدنی موفق عمل نمایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن ،زمین شناسی وصنایع وابسته و دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و نما همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات راهسازی ، عمران ،ریلی و جاده ای توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران