به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا

بسته سرمایه گذاری زغالسنگ خمرود و کک سازی زرند به بخش خصوصی ارایه می شود

به اشتراک بگذارید
بسته سرمايه گذاري «طرح تجهيز معدن زغالسنگ خمرود» همراه با كارخانه كك سازي زرند به بخش خصوصي ارايه مي شود.
بسته سرمایه گذاری زغالسنگ خمرود و کک سازی زرند به بخش خصوصی ارایه می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، این طرح به صورت بسته ای از سرمایه گذاری تدوین شده شامل «آماده سازی، تجهیز و استخراج زغالسنگ خام از معدن خمرود و تبدیل آن به‌ کنسانتره» و «تولید کک در کارخانه کک سازی زرند» است.

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران این برنامه را در راستای اصل 44 قانون اساسی، سیاست های کلان خصوصی سازی دولت و استفاده از توان شرکت های داخلی به اجرا می گذارد. همچنین افزایش تولید زغالسنگ و کک با هدف تامین بخشی از نیاز کارخانه های تولید فولاد به روش کوره بلند انجام می شود که در برنامه چشم انداز پیش بینی شده است.

معدن زغالسنگ خمرود که از 38 میلیون تن ذخیره برخوردار است با هدف تولید 750 هزار تن زغالسنگ خام و تبدیل آن به 400 هزار تن کنسانتره زغالسنگ طراحی شده است. همچنین کارخانه کک سازی زرند نیز که در این بسته سرمایه گذاری قرار دارد سالانه از ظرفیت تولید 400 هزار تن کک برخوردار است. معدن زغالسنگ خمرود و کارخانه کک سازی در محدوده استان کرمان واقع شده اند.

بر اساس طراحی های انجام شده، شرکتی که برنده فراخوان اجرای این بسته سرمایه گذاری شود به عنوان شرکت بهره بردار، بخش آماده سازی،‌ تجهیز،‌ تولید زغالسنگ،‌خام،‌ کنسانتره و کک سازی را بر عهده دارد و همچنین به عنوان فروشنده محصولات نیز شناخته خواهد شد. از سوی دیگر شرکت هایی که در حال حاضر مصرف کننده نهایی این تولیدات محسوب می شوند، در بین متقاضیان سرمایه گذاری، در اولویت قرار دارند.

طرح زغالسنگ خمرود و کارخانه کک سازی زرند به عنوان یکی از بخش های زیر مجموعه ایمیدرو شناخته می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن ،زمین شناسی وصنایع وابسته و دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و نما همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات راهسازی ، عمران ،ریلی و جاده ای توسطشرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران