سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان:

برداشت سالانه 15 میلیون تن از ذخایر معدنی کردستان

به اشتراک بگذارید
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، مجموع ذخاير معدني استان کردستان را 600 ميليون تن عنوان کرد و گفت: سالانه از اين ميزان 15 ميليون تن برداشت مي‌شود.
برداشت سالانه 15 میلیون تن از ذخایر معدنی کردستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،  محمد پورنگ افزود: تا کنون در بخش معدن 341 پروانه بهره‌برداری صادر شده است که 268 مورد از این تعداد فعال هستند.

وی افزود: از این تعداد 10 معدن آهن در شهرستان‌های بیجار و قروه حدود 10 واحد پوکه معدنی و 10 معدن سنگ‌های مرمر در قروه وجود دارند که میزان اشتغالزایی در آنها را به 3 هزار و 148 نفر می‌رساند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، میزان وصول حقوق دولت و بهره مالکانه از این معادن را 40 میلیارد ریال عنوان کرد و با اشاره به بازگشت 65 درصد از این مبلغ به استان، گفت: در سال 92 در حدود 91 پروانه اکتشاف و 26 گواهی کشف در حوزه معادن صادر شده است.

پورنگ با اشاره به وصول 263 درخواست در سال گذشته برای معادن استان اظهار کرد: برای 157 مورد از این درخواست‌ها، موافقت اولیه صادر شده است.

در ادامه معاونت امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از افتتاح  چندین پروژه در سطح اعتبارات 100 تا 150 میلیارد ریالی طی سال‌جاری در این استان خبر داد.

همت بلندان افزود: در سال گذشته برای 12 واحد صنعتی بیش از 11 میلیارد و 300 میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به منظور تثبیت اشتغال، جذب شد.

معاونت امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، خاطرنشان کرد: همچنین 37 واحد صنعتی با 22 میلیارد تومان برای سرمایه در گردش زیر پوشش قرار گرفته‌اند.

در این نشست همچنین معاونت امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: استان کردستان بیش از 600 میلیون تن ذخیره مواد معدنی را در خود جای داده است که سالانه بیش از 15 میلیون تن آن برداشت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا نمایشگاه اختصاصی انرژی ، صنعت و ساختمان جمهوری اسلامی ایران توسط شرکت مدیریت تجارت و رویداد آرسا در هرات افغانستان از 29 مهر ماه الی 1 آبان ماه و نمایشگاه تخصصی مواد غذایی ایران از 4 الی 8 آذر ماه امسال در تالار جلال الدین محمد بلخی هرات افغانستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران