يک کارشناس معدن تاکيد کرد

ایران؛ کشور مستعد مس در خاورمیانه

به اشتراک بگذارید
ايران از چند زون مس مهم برخوردار است که از آن جمله مي‌توان به زون اروميه- دختر، زون ارسباران و زون خاش- زاهدان اشاره کرد.
ایران؛ کشور مستعد مس در خاورمیانه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، احمد مشکانی کارشناس معدن با بیان این مطلب اظهار کرد: ایران کشوری مستعد از نظر مواد معدنی و به ویژه مس در منطقه خاورمیانه به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه از نظر کانی‌های فلزی در خاورمیانه در کلاس A قرار داریم، تصریح کرد: «تا کنون تنها حدود 7 تا 15 درصد از ذخایر فلزی کشور شناسایی شده است که از این میزان کمتر از یک درصد به معدن تبدیل شده است.

«مشکانی» با تاکید بر ضرورت انجام اکتشافات فراگیر در کشور اظهار کرد: « تا کنون تنها بخش ناچیزی از ذخایر کشور شناسایی شده است و این امر نشان می‌دهد با انجام اکتشافات فراگیر شاهد ارتقای چشمگیر ایران در رتبه‌بندی جهانی از نظر مواد معدنی خواهیم بود.»

وی افزود: «ذخایر شناخته شده نیز باید مورد اکتشاف مجدد و بازنگری قرار گیرند. ایران از نظر متالوژنی دارای چند زون ماده معدنی از جمله مس-مولیبدن پورفیری، طلا و عناصر همراه، سرب و روی و عناصر همراه، آهن، کرومیت و برخی کانی‌های صنعتی است که همگی قابلیت بررسی دارند. شناخت این ذخایر می‌تواند به ارتقای جایگاه معدنکاری ایران در منطقه و دنیا بیانجامد.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن ،زمین شناسی وصنایع وابسته و دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و نما همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات راهسازی ، عمران ،ریلی و جاده ای توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران