به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا

اعلام آمادگی اسپانیا برای توسعه معادن ایران

به اشتراک بگذارید
رئیس انجمن بین المللی پیمانکاران اسپانیا (Ceoe) در دیدار با رئیس هیات عامل ایمیدرو، گفت: شرکت های فعال در زمینه معدن و صنایع معدنی به ویژه تولید فولاد، تامین تجهیزات و قطعات و نیز بخش استخراج معادن اسپانیا، آماده همکاری با ایران هستند.
اعلام آمادگی اسپانیا برای توسعه معادن ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،  خوزه گارسیا مورالس (Jose Garcia-Morales) در ملاقات با مهدی کرباسیان افزود: می‌توان با بررسی‌های بیشتر زمینه‌های همکاری مشترک میان ایمیدرو و این انجمن را فراهم ساخت.

برپایه این گزارش، پدرو ویینا (Pedro Villena)سفیر اسپانیا در ایران نیز بر علاقه‌مندی دولت این کشور و انجمن بین‌المللی پیمانکاران اسپانیا برای همکاری با ایران در زمینه معدن و صنایع معدنی تاکید کرد.

او خاطرنشان کرد: با توجه به خروج اقتصاد ایران از رکود و مهار تورم، کشور متبوعش آماده همکاری با ایران در زمینه های تکنولوژی، معدن و صنایع معدنی است.

طبق گزارش ایمیدرو، سفیر اسپانیا در تهران یادآور شد: تعدادی از شرکت‌های معدنی این کشور در اجلاس بین المللی معدن و صنایع معدنی ایران (IMIS) که آذر ماه امسال در تهران برگزار می شود، مشارکت خواهند داشت.

براساس این گزارش، مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو نیز گفت: ایمیدرو به عنوان متولی بخش معدن و صنایع معدنی ایران، آمادگی جذب سرمایه‌گذاران خصوصی و خارجی را در زمینه‌های اکتشاف، استخراج و فرآوری مواد معدنی دارد.

او افزود: با توجه به کاهش تحریم‌ها، فرصت‌های مناسبی برای همکاری مشترک وجود دارد و سرمایه‌گذاری شرکت‌های اسپانیایی می‌تواند به صورت مستقل یا مشارکتی از یک تا 100 درصد تعریف شود و ایمیدرو می‌تواند حداکثر تا 49 درصد سهام را در اختیار داشته باشد.

به گفته کرباسیان، برنامه‌های توسعه‌ای ایمیدرو از جمله تولید 55 میلیون تن فولاد، 1.5 میلیون تن آلومینیوم، 200 میلیون تن مواد معدنی، 800 هزار تن مس و شروع عملیات 250 هزار مترمربع اکتشاف، فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسبی را برای تحقق اهداف مدنظر ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن ،زمین شناسی وصنایع وابسته و دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و نما همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات راهسازی ، عمران ،ریلی و جاده ای توسطشرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران