معاون امور معادن و صنایع معدنی آذربایجان غربی:

استخراج 270 هزار تن انواع سنگ تزئینی از معادن آذربایجان غربی

به اشتراک بگذارید
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: طی سه ماهه اول سالجاری 270 هزار تن انواع سنگ تزئینی نظیر مرمر، مرمریت، تراورتن و گرانیت از نقاط مختلف استان استخراج شده است.
استخراج 270 هزار تن انواع سنگ تزئینی از معادن آذربایجان غربی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا اکبر طاهری با اعلام این خبر افزود: این میزان سنگ تزئینی استخراج شده از معادن استان نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است.

وی استان آذربایجان غربی را یکی از مناطق مستعد کشور از لحاظ وجود انواع معادن سنگ های تزئینی عنوان کرد و اظهار داشت: اکثر این معادن با توجه به بکارگیری روش های نوین استخراج و فناوری های مدرن در فرآیند اکتشاف این نوع مواد معدنی قابلیت صادراتی را دارند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مرمر بیشترین سنگ صادراتی از استان محسوب می شود به طوریکه 80 درصد از سنگ های مرمر استخراج شده از معادن استان به کشورهای مختلف صادر می شود.

طاهری عدم توسعه صنعت فراوری و خروج انواع سنگ تزئینی به صورت خام از استان را مهم ترین مشکل بخش معدن استان اعلام کرد و گفت: طی توافقات صورت گرفته با دستگاه های اجرایی مقرر شده مجوز احداث واحدهای فراوری در سر معادن استان صادر شود.

وی یادآورشد: در حال حاضر مجوز احداث بزرگترین کارخانه سنگ بری استان آذربایجان غربی در شهرستان تکاب صادر شده و احداث واحدهای فراوری و برش سنگ در شهرستان های خوی و قره ضیا الدین آغاز شده است که تا پایان سالجاری تعدادی از این واحدها به مرحله بهره برداری خواهد رسید/

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن ،زمین شناسی وصنایع وابسته و دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و نما همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات راهسازی ، عمران ،ریلی و جاده ای توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران