به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا

استخراج مواد معدنی از آب‌های آزاد

به اشتراک بگذارید
معاون اکتشافات معدنی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی با بیان اینکه بهره‌برداری از ذخایر موجود در زیر آب‌های آزاد در چند سال اخیر بسیار مورد توجه خارجی‌ها قرار گرفته است، گفت: ایران به دلیل اینکه از موقعیت خوبی به لحاظ دسترسی به آب های آزاد برای بهره‌برداری از ذخایر موجود در زیر آب‌ها برخوردار است، این روزها نیازمند مطالعات دقیق و استفاده از تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیاست.
استخراج مواد معدنی از آب‌های آزاد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،  برنا درخصوص این مطالعات برای استخراج مواد معدنی در زیر دریاها گفت: در راستای بهره‌برداری از ذخایر موجود در دریاها سازمان زمین‌شناسی در سال‌های گذشته اقداماتی را انجام داده است، به طور مثال در اعماق 200 متری دریای عمان، 900 متری دریای خزر و 100 متری خلیج فارس این بررسی‌ها صورت گرفته است.

معاون معدنی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی افزود: دستاورد این مطالعات یافتن ذخایر هیدرات‌های گازی و نودول‌های گازی بوده است که پس از یافتن ذخایر متفاوت در آب‌های داخلی و براساس نقشه راه تعیین شده، ورود، مطالعه و اکتشاف در آبهای آزاد را در برنامه‌هایمان داریم، زیرا در حال حاضر سهم اکتشاف کشورهای دیگر در آب‌های آزاد بیش از ایران است و ما باید در این راستا تلاش کنیم تا میزان این استخراج را افزایش دهیم، زیرا کف دریاها مقادیر زیادی مواد معدنی وجود دارد.

او با بیان اینکه در دولت یازدهم بخش معدن به خوبی دیده شده است، گفت: در این سال‌ها بخش نفتی کشور بیشتر مطرح بوده اما به تازگی به نظر می‌رسد بخش معدن هم مورد توجه قرار گرفته است. به همین دلیل بهتر است از این فضا استفاده کنیم و فرصت‌های سرمایه‌گذاری را از دست ندهیم.

برنا نقش معاونت معدنی در استان‌ها را مهم برشمرد و گفت: بهتر است برای اکثر استان‌ها یک نفر به عنوان معاونت معدنی در سازمان صنعت هر استانی منصوب شود، چرا که نبود این جایگاه بخش معدن کشور را تضعیف می‌کند.

همچنین او در پایان نظارت سازمان نظام مهندسی را اصلی‌ترین عامل جلوگیری از تخلفات معدنی ذکر کرد و اظهار کرد: در سال‌های گذشته هر کسی می‌توانست پروانه بهره‌برداری و گواهی اکتشاف معادن بگیرد اما سازمان نظام مهندسی معدن در این سال‌ها توانسته است از این روند ممانعت کرده و فضای فعالیت معدنی را قانونمند کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن ،زمین شناسی وصنایع وابسته و دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و نما همزمان با دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات راهسازی ، عمران ،ریلی و جاده ای توسطشرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • خانه صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • انجمن شرکت های راه سازی ایران