ورق فولادی با ضخامت کم و استحکام زیاد در فولاد مبارکه تولید شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، شاهرخ پورمستدام افزود: این ورق فولادی که یک هزار و 25 میلیمتر عرض دارد، پس از عملیات تست خواص مکانیکی در آزمایشگاه فولاد مبارکه و انجام تست های لازم در شرکت سازه گستر سایپا، برای ساخت قطعات مختلف در این شرکت خودروساز مورد استفاده قرار گرفت.

وی ادامه داد: این نوع ورق با گرید SAPH440 برای ساخت قطعه نشیمنگاه کمک فنر و گلگیر جلوی خودروهای شرکت خودروسازی سایپا تولید شده است.

کارشناس واحد متالورژی و روش های تولید فولاد مبارکه با بیان اینکه این شرکت به دانش فنی تولید این قبیل ورق ها دست یافته است، اضافه کرد: با تولید انبوه این ورق ها در خطوط تولید فولاد مبارکه، دیگر نیازی به واردات نخواهد بود و سالانه از خروج مبالغ قابل توجهی ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان پیش از این آمادگی این شرکت را برای تولید ورق های فولادی مورد نیاز خودروسازان کشور اعلام کرده بود.

تأمین حداکثری ورق مورد نیاز خودروسازان در داخل کشور گامی مهم در راستای توسعه ملی است.

همچنین بر اساس گزارش دیگری از روابط عمومی فولاد مبارکه سامانه گاززدایی از فولاد مذاب با هدف تولید فولادهای کیفی و کم کربن، برای استفاده در تولید لوله های APL و صنایع نفت، گاز و ورق خودرو، دو هفته قبل به طور رسمی در این شرکت افتتاح شد.

طرح یادشده در شمار طرح های توسعه افزایش کیفیت محصولات فولادی پروژه موسوم به RH-TOP است که در فاز اول به ظرفیت تولید 1.2 میلیون تن و در فاز دوم به ظرفیت 1.8 میلیون تن در سال می رسد.

شرکت فولاد مبارکه بیش از 50 درصد از مصرف فولاد کشور را برای استفاده در صنایع خودروسازی و قطعه سازی، فلزی سبک، فلزی سنگین و لوله های انتقال سیالات، صنایع بسته بندی و لوازم خانگی و الکتریکی و لوله و پروفایل تامین می کند و با افتتاح طرح جدید این سهم افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فلزات ،فولاد،متالورژی ،قالب‌سازی ،آهنگری و ریختگری توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن خوردگی ایران
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • بانک اهن و فولاد آرجام
  • نشریه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران