نیازمند واردات کنسانتره تا سال ۹۵ هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،  به نقل از  نائب رییس انجمن سنگ آهن ایران گفت: مسلما با وضع عوارض صادراتی اتفاقی که برای گندله و کنسانتره افتاد و برای سنگ آهن نیز رخ می دهد، امسال نیازمند واردات گندله و تا سال 95 نیز نیازمند واردات کنسانتره خواهیم بود.

بهرام شکوری، نائب رییس انجمن سنگ آهن ایران، در خصوص آخرین وضعیت عوارض سنگ آهن، اظهار داشت: این موضوع در شورای اقتصاد مطرح شده است و این عوارض حدود 5 درصد در نظر گرفته شد، البته هنوز قطعی اعلام نکرده اند.

وی افزود: ما اعتراضی به وضع عوارض و به وجود آمدن ارزش افزوده نداریم اما راه کارهای بهتری نیز برای تکمیل ارزش افزوده وجود دارد که می تواند به نفع کشور باشد.

شکوری با بیان اینکه می توان از هر مرحله از تولید سودی را عاید کشور کرد، گفت: بحثی که اخیرا در مورد پتروشیمی ها مطرح شد و مقرر شد تا 10 درصد زیر قیمتهای جهانی محصولات را در داخل عرضه کنند مناسب است و در صورتی که در مورد سنگ آهن نیز این موضوع دنبال شود ما نیز رضایت خواهیم داشت.

وی ادامه داد: متاسفانه در سند چشم اندازدر خصوص معادن استراتژی درستی تعریف نشده است و اینکه در این سند گفته می شود به 55 میلیون تن تولید فولاد دست خواهیم یافت با واقعیات موجود در زمینه میزان آب کافی، مشکلات محیط زیست و منابع طبیعی همخوانی ندارد.

این عضو خانه معدن ایران خاطر نشان کرد: مسلما با وضع عوارض صادراتی اتفاقی که برای گندله و کنسانتره افتاد و برای سنگ آهن نیز رخ می دهد، امسال نیازمند واردات گندله و تا سال 95 نیز نیازمند واردات کنسانتره خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فلزات ،فولاد،متالورژی ،قالب‌سازی ،آهنگری و ریختگری توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن خوردگی ایران
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • بانک اهن و فولاد آرجام
  • نشریه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران