مقدمات ساخت مجتمع فولاد در بویراحمد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا احمد دنیانور افزود: این مجتمع در زمینی به مساحت 300 هکتار و در سه فاز شامل کنستانتره و گندله، آهن اسفنجی و فولادسازی و نورد احداث می شود.

وی بیان کرد: برای ساخت این مجتمع به 120 میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و ریالی نیاز است که بخشی از آن از محل اعتبارات حوزه صنعت و معدن صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد.

دنیانور کل اعتبار مورد نیاز برای اجرای هر سه فاز این مجتمع را 350 میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و ریالی دانست و اظهار کرد: پیش بینی می شود در فاز نخست این مجتمع برای یک هزار و 50 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شود و میزان اشتغالزایی هر سه فاز آن نیز بیش از چهار هزار نفر باشد.

وی عنوان کرد: ظرفیت تولید سالانه مجتمع فولاد دنای آسیا پس از بهره برداری هر سه فاز آن یک میلیون و 300 هزار تن کنستانتره است که منجر به تولید یک میلیون تن گندله خواهد شد.

دنیانور میزان تولید فولاد و نورد این مجتمع را نیز به ترتیب یک میلیون تن اعلام کرد و ابراز داشت: اجرای فاز نخست این مجتمع بین 36 تا 40 ماه طول می کشد.

وی افزود: عملیات مطالعاتی این مجتمع پس از تعیین قطعی زمین با حضور مشاوران و کارشناسان مجرب در شهرک صنعتی سقاوه مارگون بویراحمد آغاز می شود.

دنیانور دلیل انتخاب این شهرک صنعتی برای احداث مجتمع فولاد دنای آسیا را نزدیک بودن به معادن سنگ آهن استان های یزد و کرمان برای تامین مواد اولیه مورد نیاز عنوان کرد.

وی گفت: فاز نخست این مجتمع به 35 تا 40 مگاوات برق و 30 لیتر بر ثانیه آب نیاز دارد.

دنیانور بیان کرد: مجتمع فولاد دنای آسیا به دلیل داشتن توجیه فنی و اقتصادی می تواند سنگ بنای توسعه و شکوفایی اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد باشد و موجب ایجاد تعداد چشمگیری اشتغال پایدار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فلزات ،فولاد،متالورژی ،قالب‌سازی ،آهنگری و ریختگری توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن خوردگی ایران
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • بانک اهن و فولاد آرجام
  • نشریه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران