ظرفیت تولید فولاد خراسان به 2 میلیون تن می رسد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، سید حسین احمدی با بیان این مطلب اظهار داشت: مجتمع فولاد خراسان در راستای چشم انداز 20 ساله کشور و ایجاد ظرفیت 55 میلیون فولاد، استراتژی افزایش ظرفیت و تولید فولاد را تعریف کرده و تلاش دارد تا پایان سال 96، به ظرفیت تولید 2 میلیون تن فولاد خام و در سال 1404 به 5 میلیون تن فولاد خام دست یابد.

وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای منحصر به فرد شرکت فولاد خراسان که بر پایه شناخت و تجارب مدیران صنعت فولاد کشور اتخاذ شده، طراحی و ایجاد زنجیره واحدهای تولیدی از انتهای خط تولید به ابتدا (Back Integration) بوده است، اظهار داشت: طولانی شدن زمان اجرای طرح، تامین نشدن منابع مالی و ریسک های مترتب برآن، لزوم اشتغال زایی سریع و عرضه نیاز بازار، مدیران را بر آن داشت که از این رویکرد در سرمایه گذاری و توسعه فعالیت ها استفاده کنند.

وی ادامه داد: این شرکت با هدف تکمیل زنجیره تولید و اتصال به معدن سنگ آهن، طرح های توسعه ای را به اجرا گذاشته است که از جمله این طرح ها، احداث کارخانه فولادسازی 2 است که عملیات اجرایی آن از اول مهر 89 شروع شده و تا پایان سال 93 به پایان می رسد. ظرفیت تولید سالانه این کارخانه، 720 هزار تن شمش فولاد بوده و سرمایه گذاری ریالی و ارزی مورد نیاز آن به ترتیب 1950 میلیارد ریال و 73 میلیون یورو است.

مدیر عامل شرکت فولاد خراسان با اشاره به اجرای طرح 2.5 میلیون تنی کارخانه گندله سازی در این مجتمع گفت: عملیات اجرایی این طرح در آبان سال 90 آغاز و پیش بینی شده در بهمن سال 93 به مرحله راه اندازی برسد. میزان سرمایه مورد نیاز، 2200 میلیارد ریال و 43 میلیون یورو است.

وی در ادامه گفت: عملیات زیر بنایی و اجرایی طرح احداث کارخانه کنسانتره نیز با ظرفیت 2.5 (البته با زیر ساخت 5 میلیون تن) نیز به منظور تامین مواد اولیه کارخانه گندله سازی در اردیبهشت سال 91 آغاز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فلزات ،فولاد،متالورژی ،قالب‌سازی ،آهنگری و ریختگری توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن خوردگی ایران
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • بانک اهن و فولاد آرجام
  • نشریه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران