صادرات تولیدات فولادی بدون سقف زمانی آزاد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا آزادسازی اقلام یادشده به دنبال درخواست مهدی کرباسیان، رئیس هیأت عامل ایمیدرو، از وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت.

جعفر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، به ایرنا گفت: صادرات شمش و محصولات فولادی بدون محدودیت، میزان و نوع محصول تا پایان خرداد 1393 آزاد شد.

تصمیم مزبور به منظور حمایت از تولیدکنندگان و با توجه به مصرف داخلی اتخاذ شد.

آزادسازی صادرات فولاد به منظور ایجاد رونق در بازار و خارج ساختن این صنعت از رکود به عنوان دیگر دلایل آزادسازی این کالا ذکر شده است.

ایمیدرو در این گزارش افزوده است، جلوگیری از ایجاد وقفه صادراتی، درنظر گرفتن تعهد صادراتی برخی تولیدکنندگان در ماه های آینده و همچنین حفظ بازارهای صادرات از تدابیر اتخاذ در آزادسازی صادرات فولاد است.

سال گذشته در مجموع یک میلیون و 798 هزار تن تولیدات فولادی به خارج از کشور صادر شد که در مقایسه با سال 1391 از رشد 25 درصدی برخوردار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فلزات ،فولاد،متالورژی ،قالب‌سازی ،آهنگری و ریختگری توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن خوردگی ایران
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • بانک اهن و فولاد آرجام
  • نشریه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران