به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،  محمدرضا نعمت زاده در نشستی با جضور نمایندگان 16 شرکت تولیدکننده سنگ آهن و کنسانتره سنگ آهن بر ضرورت فعالیت این واحدها در تکمیل زنجیره تولید تا استحصال فولاد تاکید و ابراز امیدواری کرد که با فعالیت بیشتر، کمبودها جبران شود و به اهداف تعیین شده دست یابیم.

وی افزود: واحدهای تولیدکننده فولاد کشور با کمبود 6 میلیون تن گندله مواجه هستند و در این زمینه می توان مانند سایر حوزه ها نظیر صنعت پتروشیمی، شرکتی واحد و مستقل گندله و سنگ آهن در قالب یک مدیریت متمرکز تشکیل داد تا علاوه بر رفع مشکلات زیر بنایی نظیر آب، برق، گاز، جاده، سرعت اجرای طرح ها را افزایش داد.

نعمت زاده یادآور شد: پروژه های معدنی متعلق به اشخاص نیست، بلکه به تمام ملت ایران تعلق دارد و باید اشتغالزایی و سودآوری آن برای عموم مردم باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: واحدهای تولیدکننده سنگ آهن و گندله بزرگ نباید نگاه صرف به بانکها داشته باشد. آنها می توانند از سرمایه داران، سهامداران و صندوقها برای مشارکت در طرحها دعوت کنند.

نعمت زاده افزود: هم اکنون شرکتهای صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی در کشور وجود دارد که ایمیدرو زیربناهای لازم برای واحدهای صنعتی مستقر در آنها را تامین می کند و سرمایه گذاران می توانند از آن استفاده کنند.

وی بر پیگیری و اتمام طرحهای نیمه تمام و رفع موانع اجرایی آنها تاکید کرد.

در ادامه این نشست نمایندگان شرکتهای تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن و فولاد گزارشی از پیشرفت فیزیکی و هزینه های طرحهای موجود ارایه و مشکلات خود را با وزیر صنعت، معدن و تجارت در میان گذاشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فلزات ،فولاد،متالورژی ،قالب‌سازی ،آهنگری و ریختگری توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن خوردگی ایران
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • بانک اهن و فولاد آرجام
  • نشریه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران