حدود 80 درصد واحد احیا فولاد سپید دشت را مهندسان ایرانی می سازند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، دکترمهدی کرباسیان گفت: مهندسان ایرانی توانمندی فنی ، تخصصی و اجرایی لازم را برای زنجیره فولاد در اختیار دارند به همین دلیل در این بخش قراردادهای مربوط به ساخت طرح های فولاد با طرف چینی، بخش اعظم کار به شرکت های ایرانی محول شده است.

به گفته وی ، میزان پیشرفت فیزیکی واحد احیای مستقیم طرح فولاد سپیددشت که اخیرا مورد بازدید رییس جمهوری دکتر حسن روحانی قرار گرفته اکنون به حدود 81 درصد رسیده است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: طرح فولاد سپیددشت در استان چهارمحال و بختیاری یکی از طرح های 7 گانه فولاد استانی به ظرفیت سالانه 800 هزار تن و قابل افزایش تا یک میلیون تن است که میزان پیشرفت فیزیکی کل آن پروژه شامل بخش احیا و فولاد به حدود 55 درصد رسیده است.

کرباسیان ادامه داد: با راه اندازی واحد احیای مستقیم طرح فولاد سپیددشت برای حدود 250 نفر اشتغال مستقیم و برای حدود 2500 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد خواهد شد و تاکنون 450 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون برای 5 طرح استانی فولاد گشایش اعتبار شده است اظهار داشت: با راه اندازی کل طرح های مذکور در مجموع حدود 7 میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد کشور افزوده خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه اعتبار اسنادی (L/C) طرح فولاد سپیددشت آذر ماه سال 92 با مشارکت شرکت MCC چین گشایش یافته است، گفت: این طرح با مشارکت 65 درصدی فولاد مبارکه و 35 درصدی ایمیدرو تکمیل خواهد شد.

این طرح طبق تصمیم گیری در سفر رییس جمهوری به استان چهارمحال و بختیاری اتخاذ شد. تا پایان فاز 2 ظرفیت تولید در بخش احیای مستقیم 2 میلیون تن، ذوب و ریخته گری 2 میلیون تن، ورق 2 میلیون تن و انواع ورق پوشش دار به 2/1 میلیون تن خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فلزات ،فولاد،متالورژی ،قالب‌سازی ،آهنگری و ریختگری توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن خوردگی ایران
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • بانک اهن و فولاد آرجام
  • نشریه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران