توسعه صنعت مس براساس مزیت‌های منطقه‌ای و زیرساخت‌ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،  اله‌وردی دهقانی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در راستای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی، کشور را به سمت توسعه پایدار هدایت می‌کند. از اینرو سیاست‌مداران و مدیران نیز باید در همین راستا حکرت کنند و برنامه‌ریزی‌های خود را بر مبنای پویایی اقتصادی قرار دهند.

وی مس آذربایجان را فرصت منحصر به فردی در حوزه صنعت مس خواند و اظهار کرد: دسترسی به بازارهای جهانی اروپا و آسیای میانه، برخورداری از زیرساخت‌های لازم و ذخایر ارزشمند، مس آذربایجان را به نگینی ارزشمند در منطقه تبدیل کرده است که باید به بهترین نحو مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

دهقانی حضور سرمایه‌گذاران خارجی در حوزه معدن و صنایع معدنی را یک ضرورت خواند و افزود: به این ترتیب فرصت برای ایجاد اشتغال، ارتقای ارزش افزوده، پویایی اقتصادی و افزایش صادرات و ارزآوری فراهم می‌شود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، عمل به سیاست‌های اقتصادی را مستلزم جذب و هدایت سرمایه‌ها به بخش معدن و صنایع معدنی خواند و تاکید کرد: ایران از پتانسیل‌های معدنی باارزشی برای جذب سرمایه داخلی و خارجی برخوردار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فلزات ،فولاد،متالورژی ،قالب‌سازی ،آهنگری و ریختگری توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن خوردگی ایران
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • بانک اهن و فولاد آرجام
  • نشریه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران