احتمال توقف تولید فولاد هرمزگان به دلیل کمبود مواد اولیه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،  مرتضی آقاجانی در جریان بازدید مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان از کارخانه فولاد هرمزگان به کمبود مواد اولیه و کم شدن 30 درصدی سهمیه مواد اولیه (گندله) فولاد هرمزگان نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: توقف این شرکت به دلیل کمبود مواد اولیه فاجعه است که مسئولان امر در این خصوص باید همکاری بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اشتغال بالای فولاد هرمزگان افزود: فولاد هرمزگان زمینه اشتغال 3000 نفر را به طور مستقیم فراهم آورده است که با طرح‌های توسعه‌ای که در حال انجام است زمینه اشتغال تعداد بیشتری را نیز فراهم خواهد کرد.

وی عنوان کرد: استراتژی فولاد هرمزگان تکمیل زنجیره تولید و فرایند تولید است که در ابتدا کارخانه گندله‌سازی و در انتها کارخانه نورد برنامه‌ریزی شده است که تحقق این مهم تحول شگرفی را در استان در تمامی بخشها فراهم می‌آورد.

آقاجانی با اشاره به اینکه ساخت کارخانه نورد چرخ صنایع پایین دستی صنعت را به حرکت در می آورد، گفت: با ساخت کارخانه نورد است که تولید ورق بلافاصله می‌تواند در صنایع پایین دستی مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان خاطرنشان کرد: فعالیتهای خوب مجموعه فولاد هرمزگان باعث شد رئیس جمهوری در سفر استانی که به هرمزگان داشت، استان هرمزگان را به عنوان قطب اول فولاد آینده کشور معرفی کند که در همین راستا جلسات و برنامه‌های تحقق این مهم در سازمان توسعه و نوسازی و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به طور مستمر برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فلزات ،فولاد،متالورژی ،قالب‌سازی ،آهنگری و ریختگری توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • انجمن خوردگی ایران
  • انجمن سنگ آهن ایران
  • بانک اهن و فولاد آرجام
  • نشریه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران