با حضور دكتر واعظي برگزار شد؛

پانزدهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

به اشتراک بگذارید
پانزدهمين جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات جهت بررسي پيشرفت پروژه هاي اقتصاد مقاومتي با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پانزدهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ریاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با شرکت همه اعضای ستاد در حضور معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهور، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، معاون وزیر دارایی و سایر مدیران و مسئولین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و مجریان 6 پروژه اقتصاد مقاومتی وزارت و روسا و دبیران هشت کمیته‌ اقتصاد مقاومتی دستگاه‌های تابعه برگزار شد.

در این جلسه دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه باید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی جامۀ عمل پوشاند بیان کرد: در ارتباط با پروژه های اقتصاد مقاومتی در وزارت ارتباطات باید با برنامه زمانبندی شده پیش برویم تا با اتمام سال به اهداف مورد نظر در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم.

وی با اشاره بر اهمیت فعالیت بخش خصوصی در پروژه های اقتصاد مقاومتی از مجریان پروژه های این وزارت درخواست کرد که نگاه خود را به پروژه های اقتصاد مقاومتی عملیاتی کنند تا بتوانیم آنچه که مقام معظم رهبری از این حوزه انتظار دارد را برآورده کنیم.

در ادامه این جلسه گزارش پیشرفت پروژه‌های ساخت بومی ماهواره سنجش از راه دور و ماهواره مخابراتی، دو برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب‌وکار دیجیتال با مشارکت حداکثری بخش خصوصی، افزایش سطح دسترسی کاربران نهایی به شبکه ملی اطلاعات به 20 مگابیت در ثانیه و حمایت از توسعه مراکز داده و شبکه توزیع محتوا و همچنین پروژه مدیریت نشانی مکان محور و استعلامات میان دستگاهی اماکن توسط مجریان ارائه شد؛ در نهایت موانع و چالش‌های پیش رو نیز مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه دکتر دژپسند، معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بیان کرد: گزارش ها حاکی از آن است که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جزو دستگاه های پیشرو در تدوین و ارائه به موقع منشور پروژه های اقتصاد مقاومتی است.

گفتنی است در پایان این جلسه معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در پایان از پیشرفت پروژه های اقتصاد مقاومتی نسبت به بازه زمانی تعیین شده در وزارت ارتباطات تقدیر و تشکر کرد.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • وزارت کشور