پاسخ وزارت ارتباطات به انتقاد از برخوردسلیقه ای کمیته وام وجوه ارتباطات

به اشتراک بگذارید
انتقاد یک عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از عملکرد کمیته وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات مبنی بر اینکه نتایج ۲ ماه ارزیابی‌ را دور ریختند و سلیقه‌ای وام دادند، پاسخ معاون وزیر ارتباطات را به همراه داشت.

امیر حسین دوایی در گفت وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس درباره انتقاد یکی از اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از عملکرد کمیته وام وزارت ارتباطات که گفته بود نتایج 2 ماه ارزیابی‌ را دور ریختند و سلیقه‌ای وام دادند، گفت: در این کمیته چندین نهاد دولتی و خصوصی مانند سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و سندیکاها عضو هستند.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات افزود: بنابراین هیچ کدام از اعضا از جمله سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نقش مستقیمی در انتخاب‌های این کمیته ندارند و کمیته تکلیف قانونی را مشخص می‌کند.

او ادامه داد: حتی سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز به عنوان یکی از بازیگران این کمیته، نماینده‌ای در کمیته دارد و این سازمان یا معاونت های وزارت ارتباطات اقدامی را به تنهایی انجام نمی دهند.

دوایی با بیان اینکه برای اولین بار است که موضوع کنار گذاشتن ارزیابی‌ ها و سلیقه‌ای وام دادن را می شنوم، گفت: شاید برخی انتظارات مطابق با هدف این کمیته نبوده که برآورده نشده است. طرح ها برای تخصیص اعتبار وارد کمیته و داوری می شوند و تمامی تلاش این است که وجوه به بهترین شکل استفاده شود.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در پاسخ به اینکه «پرداختی‌ها هم تاکنون بسیار جزئی است»، گفت: اگر بنا باشد تمامی اعتبار واگذار شود متقاضی وجود دارد،اما قرار نیست اعتبار به صورت کامل مصرف شود بلکه هدف این است که تسهیلات به کسانی واگذار شود که در مسیر تعیین شده هزینه کنند و بازگشت تسهیلات نیز امکان پذیر باشد تا چرخه ادامه یابد.

به گزارش فارس، پیش از این یک عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای برای نخستین بار انتقاداتی را نسبت به عملکرد کمیته وام وزارت ارتباطات مطرح کرده و گفته بود: برای تخصیص تسهیلات به شرکت های فناوری اطلاعات از محل منابع کمیته وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات، وزارت از معتمدین سازمان نظام صنفی رایانه ای برای ارزیابی طرح ها دعوت کرد.

این عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای گفت: قرار بود 90 میلیارد تومان توزیع شود که در این پروسه حدود 25 نفر از مدیران شرکت های برتر IT کشور 2 ماه برای ارزیابی طرح ها وقت گذاشتند؛ اما وقتی گزارش نهایی طرح‌های ارزیابی شده به وزارت ارتباطات ارائه شد، همه طرح ها را دور ریختند و به هر کسی که دلشان خواست وام دادند که البته پرداختی‌ها هم تاکنون بسیار جزئی است.

وی گفت: توجیه وزارت این بود که طرح‌هایی که برای دریافت وام انتخاب شده اند، در گذشته ارزیابی و اکنون اعلام شده اند.

به گفته وی در نهایت به طرح هایی که امتیاز بالا داده بودیم تسهیلات ندادند و به طرح هایی که اصلا امتیاز در خور توجهی نداشتند وام تعلق گرفت که در مجموع لیست نهایی حداکثر 10 درصد با آنچه که انتظار داشتیم تطابق داشت.

به گزارش فارس، قرار است امیر حسین دوایی فردا نشستی با خبرنگاران درباره تسهیلات وجوه اداره شده برگزار کند.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • وزارت کشور