نقش فناوری های پیشرفته در رفع معضلات مدیریتی

به اشتراک بگذارید
معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، به روز نبودن ساختار مدیریتی را یکی از معضلات اصلی کشور معرفی کرد و نقش فناوری های نوین در رفع این مشکل را یادآور شد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، ‘محمد معزالدین’ روز دوشنبه در بیست و پنجمین گردهمایی روسای پارک های علم و فناوری کشور گفت: با ساختار فعلی مدیریت، نمی توان بحران های موجود را به خوبی و به صورت پایدار مدیریت کرد؛ ممکن است برخی مشکلات را بتوان به صورت مقطعی برطرف کرد اما این وضع، دوام و قوام ندارد.
وی اشکالات مربوط به قدیمی بودن ساختار مدیریت کشور را به وزارت علوم وارد دانست و اظهار کرد: رویکرد وزارت علوم در این سال ها معطوف به تخته سیاه، میز و صندلی بوده است؛ به این معنی که با توجه به ظرفیت صندلی های خالی و حضور استاد برای تدریس، نسبت به پذیرش دانشجو اقدام کرده و پذیرش دانشجو بر اساس نیازهای بازار نبوده است.
معزالدین، رمز اصلی موفقیت نسبی سیستم بانکی کشور نسبت به دیگر ساختارها را بکارگیری فناوری های جدید عنوان کرد و گفت: استفاده از سیستم های آنلاین و شبکه ای و فناوری های نوین، کمک بزرگی به پیشرفت نظام بانکی ما کرده است، هرچند برای رسیدن به وضعیت مطلوب هنوز باید تلاش کنیم.
وی اقدام اخیر دولت در الکترونیکی کردن اظهارنامه های مالیاتی را مناسب ارزیابی کرد و افزود: این اقدام، گام مهمی در کاهش فساد ناشی از فرارهای مالیاتی است و امیدواریم دولت بتواند به این شیوه، این مشکل تاریخی را در کشور ریشه کن کند.
معاون مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تصریح کرد: با بکارگیری فناوری های پیشرفته در فرآیند مدیریت، یاد خواهیم گرفت که چگونه امور را سر و سامان داده و خود را از چالش های کشور به صورت پایدار عبور دهیم.
وی به برخی محدودیت های گمرکی در مسیر فعالیت پارک های علم و فناوری اشاره کرد و خطاب به روسای پارک ها گفت: شما اگر بخواهید از خطوط تولید بین المللی استفاده کنید با محدودیت های گمرکی مواجه خواهید شد در صورتی که برقراری ارتباطات بین المللی، یکی از زمینه های لازم برای رشد فناوری، خلاقیت و نوآوری به شمار می آید.
معزالدین آمادگی سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را برای همکاری با پارک های علم و فناوری که در مجاورت مناطق آزاد واقع شده و با محدودیت های تهیه زمین و امکانات روبه رو هستند، اعلام کرد.
بیست و پنجمین گردهمایی روسای پارک های علم و فناوری کشور به میزبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درحال برگزاری است.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • وزارت کشور