مدیرکل برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم:

فعالیت جهاددانشگاهی در توسعه فناوری مطلوب بوده است

به اشتراک بگذارید

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به فعالیت مطلوب جهاددانشگاهی در راستای توسعه فناوری در کشور، گفت: نقشه جامع علمی، برنامه ششم توسعه و اسناد راهبردی مبنای توسعه فناوری در کشور هستند.

دکتر خسرو پیری”در حاشیه گردهمایی مدیران حوزه تجاری سازی فناوری و اشتغال فارغ التحصیلان جهاددانشگاهی که به میزبانی یزد برگزار شد، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه یزد، با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه‌ی توسعه بیش از پیش فناوری در عرصه‌های مختلف، اظهار کرد: توسعه فناوری در کل کشور از جمله مهمترین وظایف وزارت علوم در راستای توسعه کشور در عرصه‌های مختلف علمی و صنعتی است.

وی تدوین برنامه‌های توسعه فناوری بر اساس نقشه جامع علمی کشور، برنامه ششم توسعه و اسناد راهبردی هر منطقه را ضروری دانست و بیان کرد: توسعه فناوری بر مبنای افزایش فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و استان‌ها از دیگر برنامه‌های در دستور کار وزارت علوم است.

مدیر کل برنامه‎‎ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ارائه برنامه‌های مختلف توسعه فناوری از سوی مراکز رشد دولتی، خصوصی و پارک‌های غیر دولتی را نشانه پویایی جامعه دانشگاهی و مراکز علمی کشور در این حوزه عنوان کرد و ادامه داد: جهاددانشگاهی از جمله نهادهای فعال در حوزه تدوین برنامه توسعه فناوری در کشور است.

پیری پیش‎‎بینی خروجی نهایی مراکز در حال ایجاد را از جمله ضرورت‌های توسعه فناوری در دوره جدید دانست و بیان کرد: تعامل و همکاری پارک‌های علم و فناوری با واحدهای دانشگاهی نقش مهمی در توسعه بیش از پیش فناوری در کشور ایفا می‌کند.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • وزارت کشور