معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري:

شرایط پسابرجام امکان همکاری های علمی با دنیا را برای ما فراهم ساخته است

به اشتراک بگذارید
معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري گفت: دوران پسابرجام شرايط مناسبي براي همكاري هاي علمي با دنيا را براي ما فراهم كرده و در عين حال ما نيز در اين راستا از توجه كشورهاي خارجي به فعاليت هاي علمي خود استقبال مي كنيم.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری روز چهارشنبه در هشتمین همایش کاربران چشمه نور ایران که در پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد، افزود: خوشبختانه در شرایط کنونی ملاقات های بسیاری از سوی موسسه ها و مراکز معتبر علمی دنیا از امکانات علمی ایران شکل گرفته که شاهد چشم اندازهای خوبی در این زمینه هستیم.
وی درباره طرح شتابگر ملی، اضافه کرد: چشمه نور ایران، طرحی بسیار بزرگ و بی سابقه در تاریخ کشور است که به کارگیری دانشمندان جوان ما در این مرکز جهت تکمیل آن، ما را یک پله به جلو خواهد برد.
ستاری یکی از کارهای مهم و پسندیده در زمینه اجرای چنین طرح هایی در بلند مدت را انجام کارها توسط نیروهای توانمند و استفاده از ظرفیت های داخلی دانست و ادامه داد: گرچه این کار اندکی زمان بر است اما در آینده امکان تربیت دانشمندان را برای ما فراهم می کند چرا که معتقدیم آینده کشور را نه منابع نفت و گاز آن، بلکه نیروی انسانی توانمند و دانشمند آن می سازد.
ستاری، طرح رصدخانه ملی را از نمونه های موفق در این زمینه اعلام و خاطرنشان کرد: به منظور نهادینه شدن موضوع اقتصاد دانش بنیان و تولید محصول بر پایه فناوری در کشور، نیازمند تغییر در زیر ساخت ها و همراهی بخش های مختلف در این عرصه هستیم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رییس بنیاد نخبگان کشور در ادامه با اشاره به جایگاه قابل قبول قزوین در عرصه علم و فناوری افزود: امیدواریم با ساخت شتابگر ملی در این استان، پایه گذاری خوبی برای آیندگان باشیم و این پروژه سطح علمی کشور را بالا برده و تحولی شگرف را در دانش‌های بنیادی کشور ایجاد ‌کند.
هشتمین همایش کاربران طرح چشمه نور ایران طی روزهای 8 و 9 اردیبهشت ماه به میزبانی قزوین در حال برگزاری است.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • وزارت کشور