راه اندازی بانک اطلاعات طرح‌های سرمایه‌گذاری فناورانه و نوآورانه

به اشتراک بگذارید
رئیس مرکز فن‌بازار ملی ایران، از راه اندازی بانک اطلاعات طرح‌های سرمایه ‌گذاری کشور با محوریت طرح‌های نوآورانه و فناورانه از سوی این مرکز و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اکبر قنبرپور افزود: در مرحله نخست این طرح که به صورت آزمایشی انجام می‌شود، طرح‌های سرمایه‌گذاری شرکت‌های دانش‌بنیان نوپای ثبت‌شده در سامانه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری که در سه دسته ‘سخت افزارهای رایانه‌ای، برق قدرت، الکترونیک، کنترل و مخابرات’،’وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی’ و ‘داروهای پیشرفته’ قرار دارند، دریافت می‌شود.
وی بیان کرد: طرح‌های ارائه شده ‌باید طرح اصلی شرکت یا جزء محصولات و فناوری‌های ثبت‌شده شرکت در سامانه دانش‌بنیان باشد و ارائه کنندگان باید آمادگی ارائه طرح خود به سرمایه‌گذاران و صنعتگران به شکل مشارکت حقوقی (سهامداری/ همکاری مشترک)، واگذاری لیسانس و واگذاری قطعی را داشته باشند.
قنبرپور با اشاره به جایگاه این بانک اطلاعاتی در جذب سرمایه به حوزه دانش‌ بنیان کشور اظهار کرد: شناسایی طرح‌های سرمایه‌گذاری نوآورانه و فناورانه کشور و ایجاد بانک اطلاعاتی یکپارچه، بسترسازی برای توسعه ارتباط میان سرمایه‌گذاران و صنعتگران با صاحبان طرح‌ها و ارائه طرح‌های برتر به فعالان عرصه سرمایه‌گذاری از مهمترین اهداف این طرح است.
رئیس مرکز فن‌بازار ملی ایران با اشاره به اینکه برای طرح‌هایی که حائز شرایط هستند و با توجه به اولویت‌ها انتخاب می شوند، طرح ‌کسب و کار خلاصه تهیه خواهد شد، افزود: ارزیابی طرح‌ها و انتخاب طرح‌های واجد شرایط سرمایه‌گذاری، ایجاد دسترسی سرمایه‌گذاران به اطلاعات از طریق وب، متناظریابی (Match Making) اطلاعات طرح‌ها با حوزه علایق سرمایه‌گذاران و صنعتگران، ایجاد بسترهای برگزاری جلسات با سرمایه گذاران از جمله خدماتی است که برای طرح‌های منتخب درنظرگرفته شده است.
این طرح‌ها از طریق وبگاه فن‌بازار ملی ایران، بخش طرح‌های سرمایه‌گذاری به نشانیwww.investment.techmart.ir دریافت می‌شوند.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • وزارت کشور