دهمین کنفرانس بین‌المللی تجارت الکترونیک در اصفهان برگزار شد

به اشتراک بگذارید
دهمين كنفرانس بين‌المللي تجارت الكترونيك با رويكرد توريسم الكترونيك روزجمعه در هتل عباسي اصفهان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این کنفرانس یک روزه استادان دانشگاه‌های داخلی و بین‌المللی از کشورهای استرالیا، انگلیس، ایتالیا، آمریکا، چین، مالزی و تایوان حضور دارند.
در این کنفرانس شهردار اصفهان به عنوان دبیرکل این کنفرانس از تنظیم سند گردشگری اصفهان خبر داد و گفت: منابع و عوامل موثر در این سند مشخص شده و بسترهای خوبی نیز برای اجرای آن در اختیار است.
شهردار اصفهان اظهار کرد: بحث مهم مفهومی در گردشگری مجازی استفاده از فناوری‌های نوین برای خوانش شهر است و در مسیر توسعه شهرها باید از ابزارهای جدید استفاده برد.
وی خاطرنشان کرد: استفاده از ابزارهای نوین می‌تواند در قالب‌هایی همچون سرمایه‌گذاری گردشگری، نقد، بازنگری و بازآفرینی ایده‌های جدید باشد که به خوانش جدید از شهر منجر شود.
دبیرکل کنفرانس بین المللی تجارت الکترونیک، خوانش شهری را شامل فهم و ادراک فضاهای شهری، معنادار بودن آنها و ایجاد پیوند خاطرات ماندگار با شهرها عنوان کرد و گفت: این مهم به جذابیت شهرها در اذهان گردشگران کمک می‌ کند.
جمالی‌نژاد، اصفهان را به اسطوره شهر تعبیر کرد و گفت: اصفهان شهری است که با خاطرات معنا پیدا می‌ کند و در این مسیر توفیق همراه شده است که از صرف خدماتی بودن به رویکرد فرهنگی و اجتماعی در اصفهان برسیم زیرا هدف ما در مدیریت شهری، رسیدن به شهر دانش‌محور است.
رئیس دانشگاه اصفهان نیز در این همایش گفت: با توسعه صنعت گردشگری، گام بزرگی به عنوان سر آغاز اقدام عملی در اقتصاد مقاومتی برداشته می شود.
وی با تاکید بر توسعه صنعت توریسم گفت: این صنعت شامل هتلداری، حمل و نقل و بخش های دیگر است و عناصری که می‌ تواند آن را توسعه دهد، مجازی بودن آن می باشد.
خاطرنشان کرد: گردشگران با اطلاعاتی که از طریق فضای مجازی می‌گیرند، با مکانی که قصد سفر به آن را دارند، آشنا می‌شوند و باید در این زمینه سرمایه‌گذاری صورت گیرد

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر بسترهای جذب گردشگر فراهم شود، درآمد گردشگری کشور کمتر از درآمد نفتی نیست و ما می‌ توانیم بیش از میزان کنونی پذیرای گردشگران از کشورهای مختلف باشیم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر فضای شدیدی در رسانه‌ها و ماهواره‌های بیگانه علیه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که توسعه گردشگری و معرفی کشورمان از این طریق، یکی از راهکارهای مقابله با این اقدامات است.
حجت الاسلام سالک با بیان اینکه باید فرهنگ انقلاب اسلامی به جهانیان صادر شود گفت: هر گردشگر می‌تواند به عنوان یک نماینده انقلاب اسلامی در کشور خود باشد؛ بحث فناوری و شرکت‌ های دانش‌ بنیان در این مسیر سهم زیادی را دارد و نباید از آن غافل شد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس بر ارتباط بین دانشگاه، صنعت و بازار تاکید کرد و گفت: یکی از مسائلی که دانشگاه می ‌تواند با آن ارتباط داشته باشد، صنعت گردشگری الکترونیک است.
کنفرانس بین المللی تجارت الکترونیک همه ساله با رویکردهای مختلف از جمله اعتماد الکترونیک، کسب و کار الکترونیک در یکی از شهرهای کشور برگزار می شود.
این کنفرانس پیش از این در شهرهای کیش، تهران، مشهد و شیراز با حضور کارشناسان داخلی و خارجی برگزار شده است.
کنفرانس یاد شده امسال نیز با رویکرد توریسم الکترونیک به میزبانی شهرداری اصفهان در هتل عباسی این شهر برگزار شد.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • وزارت کشور