جهانگرد: فناوری اطلاعات ابزاری توانمندساز برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی است

به اشتراک بگذارید
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ضمن بیان اینکه فناوری اطلاعات ابزاری توانمندساز برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در کشور است عنوان کرد: اقداماتی که بر عهده سازمان فناوری اطلاعات در بحث اقتصاد مقاومتی است علاوه بر یک پروژه مستقل برای دیگرحوزه ها نیز کارایی دارد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ نصراله جهانگرد، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه فناوری اطلاعات به عنوان یک ابزار توانمندساز و کمک کننده برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی است اظهار کرد: اقداماتی که بر عهده سازمان فناوری اطلاعات در بحث اقتصاد مقاومتی است علاوه بر این که به عنوان یک پروژه مستقل به حساب می آید، برای دیگرحوزه ها نیز کارایی دارد و آن ها از این اقدامات به مساوات بهره خواهند برد.

وی همچنین با نام بردن پروژه های دولت الکترونیک و دولت همراه به عنوان پروژه اقتصاد مقاومتی که بر عهده سازمان فناوری اطلعاات است خاطرنشان کرد: همانطور که در افتتاح رسمی پرتال دولت الکترونیک مشاهده شد، هماهنگی های لازم برای این پروژه ها از مدت ها قبل انجام شد و طرح جامع آن در شورای فناوری اطلاعات به انجام رسید که در ادامه نیز درشورای اجرایی فناوری اطلاعات تقسیم کار آن نیز به سرانجام رسید.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در ادامه افزود: امسال 20 درصد خدمات دولت الکترونیک در اختیار مردم قرار می گیرد که پیش بینی ما بیش از این مقدار در نظر گرفته شده است.

جهانگرد ضمن اشاره به اهمیت این پروژه ها بیان کرد: از این طریق مردم می توانند به سهولت به انواع خدماتی که در دولت است دسترسی پیدا کنند و اطلاعات بگیرند و این امر به کاهش زمان و هزینه خدمت مربوطه منجر خواهد شد، در کنار آن سلامت اداری و بهینه سازی نظام اداری نیز به وجود خواهد آمد.

وی تأکید کرد: برنامه ریزی های مربوطه در این زمینه انجام شده و با پیش بینی هایی که از گذشته داشتیم امیدواریم گامهایی که به صورت فشرده پیش روی ما قرار دارد با استحکام پیموده شود و خدمات ملموسی را در اختیار مردم کشور قرار دهیم.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات در پایان در ارتباط با تولید محتوای مورد نیاز در پرتال دولت الکترونیک تشریح کرد: در کشور بیش از صد دستگاه عمده وجود دارد که این دستگاه ها اغلب دارای وب سایت هستند؛ اما در پرتال رسمی کشور لازم است تمام خدماتی که در سایت نشان داده می شوند از یک استناد حقوقی و فنی برخوردار باشند که برای این امر، کمیته فنی متشکل از نیروهای سازمان فناوری اطلاعات و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ایجاد شده است.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • وزارت کشور