ثبت 50 درصد اختراعات عرضه شده به پارک علم و فناوری خراسان

به اشتراک بگذارید
رئيس پارك علم و فناوري خراسان گفت: 50 درصد اختراعات عرضه شده تاكنون به اين پارك موفق به ثبت در دفتر مالكيت فكري شده است.

به نقل از ایرنا دکتر سید حسن علم الهدایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران به مناسبت روز جهانی مالکیت فکری افزود: در طرحهای نوآوری هم نزدیک به 40 درصد موارد پذیرفته شده اند.
وی ادامه داد: طی سالهای 1388 تا 1394 تعداد 607 طرح نوآوری به دفتر مالکیت فکری وارد اما 274 مورد آنها به عنوان طرح نوآورانه شناخته شد.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان میزان حمایت مالی از طرحهای نوآورانه را بین 15 میلیون تا 30 میلیون ریال به صورت کمک بلاعوض اعلام و بیان کرد: نمونه ای از این طرحهای شاخص شامل تولید کاشی از بازیافت شیشه، دستگاه آنالیز حرکات جنین، سیستم گوی معلق و طرح ساخت دستگاه نازکسازی الیاف پشمی بوده اند.
وی گفت: از مجموع 274 طرح نو آورانه نیز 10 درصد وارد مرکز رشد شده و مراحل شرکت شدن را طی کرده اند و همین تعداد هم در خارج از پارک مراحل شرکت شدن را طی کرده و توانسته اند نمونه هایشان را به فروش برسانند.
دکتر علم الهدایی شرکت ثامن داروی هشتم را از این موارد برشمرد که در پارک خراسان شکل گرفته، در زمینه تولید فاکتور هشتم خون فعالیت می کند و در حال نصب 12 میلیون یورو تجهیزات است.
وی افزود: دو هزار و 200 شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری خراسان ثبت شده اند لذا این پارک، سومین پارک دانش بنیان کشور به لحاظ تعداد شرکتهای ثبت شده است.
هدف فعالیت پارک علم و فناوری افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.
ماموریت دفتر مالکیت فکری پارک نیز حمایت از حقوق مادی و معنوی مخترعان، هدایت و جهت‌ دادن به فعالیتهای پژوهشی، تحقیقاتی پژوهشگران و مخترعان و صاحبان اندیشه به سمت نیازهای واقعی کشور و کسب مزیت اقتصادی است.
پارک علم و فناوری خراسان در زمینی به وسعت 40 هکتار مجهز به آزمایشگاههای تخصصی برق و الکترونیک، شیمی و مواد، صنایع غذایی، بیوتکنولوژی، بیوفیزیک مواد غذایی، نانوفناوری و فناوریهای نوین و کارگاهها و پایلوتهای نیمه صنعتی شیمی، صنایع غذایی و سرامیک است.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • وزارت کشور