بزرگترین دیتاسنتر کشور راه‌اندازی می‌شود

به اشتراک بگذارید
بزرگترین مرکز دیتای کشور (دیتاسنتر) در ساختمان مرکز مکانیزه پست راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام این خبر اظهار داشت: بزودی بخشی از یک طبقه ساختمان مرکز مکانیزه پست، در اختیار سازمان فناوری اطلاعات برای ایجاد بزرگترین دیتا سنتر کشور قرار می گیرد که این اقدام می تواند در جهت ایجاد سرویس های الکترونیکی پستی نیز کمک شایانی کند؛ به طوری که مسئولان شبکه پستی دیگر دغدغه ای برای اختصاص پهنای باند نخواهند داشت.

وی با اشاره به نقش شرکت پست در استقرار دولت الکترونیک خاطرنشان کرد: پست مهمترین بخش در تحقق و استقرار دولت الکترونیک در کشور است و بدون آن، این امر محقق نخواهد شد.

وزیر ارتباطات با اشاره به تدوین برنامه های اقتصاد مقاومتی و ترسیم نقشه راه برای توسعه پست در کشور گفت: امسال در پست هم سال تحول و هم اقتصاد مقاومتی است و باید با قوت برنامه های آن را ادامه داد و بر اساس آن خدمات مختلفی را تعریف کرد تا با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، سهم بیشتری در ایجاد اشتغال فراهم کرد.

واعظی خواستار تقویت بخش بین الملل شرکت پست شد و ادامه داد: وقتی به اداره بین الملل می رسیم، همه به فکر سفرهای خارج از کشور می افتند، در صورتی که اداره بین الملل باید با مطالعه در خدمات پستی کشورهای موفق و ارائه ترجمه خوب از پژوهش های انجام شده در این کشورها، به مقایسه و تحقیق بپردازد و به بخش فنی برای بومی سازی خدمات کمک کند.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • وزارت کشور