برگزاری دومین همایش «زیرساخت و فرصت‌ های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند»

به اشتراک بگذارید
دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند با حضور صاحب نظران و مسئولان یکم و دوم شهریور ماه سال جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می ‌شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا از ستاد خبری این همایش، سهیل مظلوم دبیر اجرایی این همایش گفت : در سال‌ های اخیر سرمایه‌گذاری‌ های ارزنده‌ای در موضوعات زیرساختی به ویژه پروژه ‌های نصب فیبر نوری صورت گرفته اما این روند باید با شتاب بیشتری ادامه یابد.
وی افزود: از این رو آگاهی از نیازها و مطالبات ذی‌نفعان بخش‌های مختلف توسعه خدمات، از جمله ارایه کنندگان خدمات رایانش ابری، شرکت‌ های نرم‌افزاری، مراکز داده، بانک‌ها، شهرداری‌ها، اپراتورها، سرمایه‌گذاران، تامین ‌کنندگان و دارندگان فعلی امکانات زیرساخت برای مدیران ارشد تصمیم گیر بسیار مهم است.
دبیر دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند اظهار کرد: تمرکز ما امسال بیشتر بر روی توسعه خدمات شهری بر بستر زیرساخت ‌های شهر هوشمند است و آخرین دستاوردهای علمی و فنی در این حوزه ارایه خواهد شد.
مظلوم گفت: همچنین امسال شهرداری‌ ها فرصت ‌های سرمایه ‌گذاری خود را در حوزه زیرساخت و خدمات شهری هوشمند در حضور سرمایه‌ گذاران و بخش خصوصی ارایه می‌کنند و از نزدیک ارتباط این دو گروه برقرار می‌شود.
وی تاکید کرد: در این همایش همچنین قرار است در چند پنل تخصصی، فرصت‌ها و موانع توسعه شهر هوشمند از جمله بحث انحصارزدایی از شبکه‌ های زیرساختی بررسی شود.
دبیر دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند یکی دیگر از برنامه‌های این همایش را برگزاری مسابقه ایده ‌های نو در حوزه شهر هوشمند اعلام کرد و گفت: در این مسابقه افراد خلاق فرصت دارند ایده‌های خود را به دبیرخانه همایش به ترتیبی که فراخوان آن بزودی اعلام می‌شود، ارسال کنند.
مظلوم گفت: برای برگزاری بهتر همایش، دو پیش همایش در نظر گرفته شده که اولین پیش همایش در شهر انزلی و پیش همایش دیگر در همدان برگزار می شود تا همایش غنی‌تر و با دستاوردهای موثرتری را شاهد باشیم.
مظلوم در مورد دستاوردهای دوره نخست همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند گفت: تمرکز ما در سال گذشته بیشتر بر روی مباحث زیرساختی بود. بحث‌های شکل گرفته در سال گذشته سبب ایجاد موجی شد که در نهایت به تصویب نحوه اشتراک گذاری زیرساخت‌ها در کمیسیون تنظیم مقررات سرعت بخشید.
دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند با مشارکت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت کشور و شهرداری ‌‌های کلان‌ شهرهای کشور، یکم و دوم شهریورماه سال جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • وزارت کشور