ارایه دستاوردهای فناوری 100شرکت خارجی در نمایشگاه بین المللی اینوتکس 2016

به اشتراک بگذارید
دبیر دومین نشست بین المللی فناوری و نوآوری (اینوتكس2016) گفت: در دوره پنجم از برگزاری این نمایشگاه در ایران، بیش از 100 شركت خارجی از 20كشور دنیا، دستاوردهای فناوری و نوآوری خود را ارایه می كنند.

دکتر فرهنگ فصیحی روز دوشنبه درگفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: نمایشگاه و نشست بین المللی فناوری و نوآوری ( اینوتکس 2016) از سوی پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری های فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.
وی بیان کرد: در پنجمین دوره نمایشگاه بیش از 100شرکت از 20 کشور مختلف دنیا از جمله روسیه، یونان، بلاروس، اتریش، هند، چین و کره جنوبی برای انتقال فناوری حضور خواهند داشت و محصولات خود را عرضه می کنند، همچنین در مدت برگزاری این نمایشگاه متخصصانی از 12 کشور در دوره دوم نشست بین المللی اینوتکس شرکت می کنند.
وی اظهارکرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه، یک اقدام ملی با رویکرد بین المللی برای کمک به موضوع انتقال فناوری است.
فصیحی افزود: در این نمایشگاه در کنار شرکت های خارجی، همین تعداد شرکت های دانش بنیان موفق ایرانی نیز که آماده همکاری های فناورانه با شرکت های خارجی هستند، حضور دارند. هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه ایجاد ارتباط بین مجموعه داخلی و خارجی برای شکل گیری همکاری های تکنولوژیک است.
وی گفت: در این نمایشگاه فناوری های پیشرفته در حوره فناوری اطلاعات و ارتباطات، اتوماسیون تغییرات صنعتی و پزشکی، مواد، زیست فناوری، الکترونیک و ارتباطات، مکانیک و مکاترونیک، اپتیک، هوا فضا، انرژی های نو و تجدید پذیر، نفت، گاز و پتروشیمی، فناوری پزشکی و مهندسی پزشکی، سیستم های هوشمند، جو زمین، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، صنایع و تاسیسات زیربنایی ارایه می شود.
فصیحی ادامه داد: این یکی از اقدامات مورد نظر نقشه جامع علمی کشور و تعداد دیگری از اسناد بالادستی است و تسهیل این امور به عنوان یک راهبرد برای حوزه علم و فناوری کشور در نظر گرفته شده است.
وی گفت: این نمایشگاه به پوشش مسایل فراروی شرکت های دانش بنیان در بحث انتقال فناوری و شکل گیری شبکه های فناوری کمک می کند.
وی بیان کرد: برگزاری این نمایشگاه را یک اقدام ملی در سال اقدام و عمل، برای پیاده سازی یکی از اسناد بالادستی به ویژه نقشه جامع علمی کشور برای زمینه سازی همکاری های بین المللی در حوزه نوآوری و فناوری می دانیم .
پنجمین نمایشگاه بین المللی فناوری نوآوری (اینوتکس 2016) از دوم تا پنجم خرداد ماه سال جاری در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود .
دومین نشست بین المللی اینوتکس 2016 نیز با موضوع ‘شبکه سازی نوآوری’ در کنار نمایشگاه برنامه ریزی شده است که اساتید و صاحب نظران خارجی و داخلی در طی دو رو،ز موضوعات مرتبط را به بحث و تبادل نظر خواهند گذاشت که فرصت مناسبی برای کلیه فعالان حوزه فناوری و نوآوری برای تبادل تجارب فراهم خواهد شد.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • وزارت کشور