آخرین وضعیت پرداخت هوشمند کرایه تاکسی

به اشتراک بگذارید
به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین ، «علیرضا قنادان» در پاسخ به این پرسش که قرار بود امسال پرداخت کرایه های تاکسی هوشمند شود برای تحقق این تکلیف تاکنون چه فعالیت هایی انجام شده است؟ گفت: برای دریافت کرایه تاکسی دو گزینه نرم افزاری و سخت افزاری وجود دارد که در حال طراحی زیرساختی برای این موضوع هستیم تا بدانیم کدام گزینه مناسب تر است.

وی در توضیح سیستم سخت افزاری گفت: گزینه سخت افزاری انواع مختلفی دارد و کاربری های آن متفاوت است و قاعدتا باید متناسب با نوع کاربری، پرداخت ها انجام شود. به عنوان مثال، در تاکسی های خطی دستگاه «کارتخوان» قابلیت استفاده ندارد و دلیلش این است که چون فرایند زمان بری دارد و مسافران می خواهند با سرعت پیاده شوند.

قنادان درباره سیستم پرداخت نرم افزاری برای دریافت کرایه تاکسی نیز گفت: به نظر می رسد گزینه پرداخت نرم افزاری از طریق اپلیکیشن های موبایلی، بهترین کارکرد را دارد و با استقبال مردم نیز مواجه شده است و فکر می کنم بیشتر از همه بتوانیم این موضوع را توسعه بدهیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان این که اکنون مشغول بررسی پروتکل نحوه پرداخت کرایه تاکسی هستیم گفت: پس از اتمام بررسی ها این موضوع از از مرحله پایلوت خارج و به صورت فراگیر در همه شهر اجرا شود.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • وزارت کشور
  • آموزش و پرورش