به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا

گیلان نیازمند ۶۰۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی

به اشتراک بگذارید
استاندار گیلان با اشاره به وضعیت بیکاری جوانان در گیلان، گفت: این استان نیازمند ۶۰۰۰میلیارد سرمایه‌گذاری تومان صنعتی است.
گیلان نیازمند ۶۰۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا محمدعلی نجفی اظهار کرد: توسعه گیلان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود شتاب می‌گیرد.

وی با بیان اینکه تورم به 14درصد کاهش یافته است، افزود: دولت تمام توان خود را برای کاهش تورم و بهبود وضعیت اقتصادی کشور بسیج کرده است.

استاندار گیلان رکن تحقق اقتصاد مقاومتی در گیلان را جذب سرمایه‌گذار برای رونق دادن به تولید دانست و گفت: یک‌هزار و 100 طرح نیمه‌تمام صنعتی گیلان در صورت بهره‌برداری شکوفایی در روند توسعه استان و اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند.

نجفی، توسعه کشاورزی را یکی دیگر از شیوه‌های مناسب برای توسعه گیلان دانست و خاطرنشان کرد: اراضی حاصلخیز کشاورزی گیلان با ایجاد صنایع تبدیلی و مکانیزاسیون کشاورزی می‌تواند از عوامل ریشه‌کنی بیکاری در گیلان باشد.

وی با تأکید بر ضرورت برنامه‌ریزی در اجرای طرح‌های توسعه گیلان، تصریح کرد: مشکلات مدیریتی، عدم بازاریابی مناسب، انتخاب نامناسب پروژه، مسایل بانکی از جمله مشکلات موجود در واحدهای صنعتی استان به شمار می‌رود .

استاندار گیلان با تصریح بر اینکه برای اتمام یک‌هزار و 100 طرح صنعتی نیمه تمام  گیلان نیازمند  6 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری هستیم، تصریح کرد: مسئولان امر باید کمک های لازم را در جهت توسعه واحدهای تولیدی مورد نیاز در استان داشته باشند.

نجفی، عدم سرمایه‌گذاری مناسب را از دلایل افزایش نرخ بیکاری در استان دانست و افزود: وضعیت فعلی بیکاری شایسته گیلان نیست.

وی با اشاره به جلسات متعدد کارشناسی و تخصصی سرمایه‌گذاری، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا این نشست‌ها سبب رشد گیلان شده و در جذب سرمایه‌گذاری اثرگذار باشد.

استاندار گیلان با اشاره به نقش منطقه آزاد انزلی در توسعه اقتصادی گیلان، گفت: گسترش روابط اقتصادی با کشورهای همسایه از طریق فرصت‌های منطقه آزاد انزلی میسر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت و نهمین نمایشگاه اتوماسیون صنعتی مشهد  توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • آنجمن خوردگی ایران
  • سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی
  • شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی