نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان، ایستگاهی برای تحکیم توسعه صادرات

به اشتراک بگذارید

 نمایشگاه های اختصاصی ایران در افغانستان به بستری برای توسعه صادرات غیرنفتی و ایستگاهی برای تحکیم این موقعیت از طریق مرز و فرهنگ مشترک تبدیل شده است. هرساله با برگزاری حداقل یک و حداکثر دو رویداد نمایشگاهی در شهرهای مانند هرات و کابل فرصت های گذشته صادرکنندگان ایرانی به این کشور تقویت شده و همچنین رویکردهای جدیدی هم برای شرکت های نوپا و صادرات محور فراهم می شود.

 جمهوری اسلامی ایران نیز با توجه به در نظر گرفتن تعرفه های ترجیهی و افزایش کارکردهای سیاسی میان دو کشور ایران و افغانستان در پی کاهش موانع صادرات دو کشور هستند تا از این طریق هزینه های صادراتی کالاها وخدمات فنی مهندسی به افغانستان به حداقل ممکن برسد و از این سو نیز برگزاری نمایشگاه های اختصاصی کالاهای ایرانی در این کشور به ویترینی برای توسعه این فرصت ها تبدیل شده است.

 شرکت بین المللی مدیریت تجارت و رویداد آرسا به عنوان مجری برگزاری نمایشگاه های تخصصی اختصاصی کالاهای صادراتی ایران در افغانستان با تجربه ای بیش از دو دهه در این حوزه شهریور ماه و مهر ماه سال جاری فرصت های جدیدی را به صورت تخصصی برای تولید کنندگان صادرات محور جمهوری  اسلامی ایران در افغانستان فراهم خواهد کرد.

 در این دوره از برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان در مرحله نخست نمایشگاه اختصاصی صنایع غذایی در شهریورماه برگزار خواهد شد و در مهرماه دومین نمایشگاه اختصاصی ایران با زمینه حوزه انرژی، ساختمان  و صنعت در شهر هرات برگزار خواهد شد.

 تخصصی شدن برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در کشور های هدف جمهوری اسلامی ایران می تواند توان حضور گسترده تری را برای متخصان و انجمن ها و یخش های خصوصی به صورت گروهی و منحصر به فرد بوجود آورد .

 نکته حائز اهمیت در این بستر، توجه به بخش های زیر ساختی و نیاز واقعی مردم افغانستان است که این مسئله می تواند به تجربه ای برای ایران تبدیل شود تا متولیان برگزاری نمایشگاه های اختصاصی  در کشور های هدف با تمرکز بیشتری حضور یابد.

انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • آنجمن خوردگی ایران
  • سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی
  • شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی