عضو خانه صنعت و معدن کردستان مطرح کرد

لزوم احیای یک‌هزار و 500 واحد صنعتی راکد و نیمه‌فعال در کردستان

به اشتراک بگذارید
عضو خانه صنعت و معدن کردستان از وجود یک‌هزار و 500 واحد صنعتی راکد و نیمه فعال در این استان خبر داد و گفت: احیا و فعال‌سازی دوباره این واحدها کمک بزرگی به اقتصاد کردستان خواهد کرد.
لزوم احیای یک‌هزار و 500 واحد صنعتی راکد و نیمه‌فعال در کردستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، منصور خاکسار در دیدار جمعی از نخبگان استان کردستان با نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: استان کردستان در زمینه ظرفیت‌ها و منابع انسانی از جایگاه و شرایط بسیار مطلوبی برخوردار است.

وی تصریح کرد: کردستان از نظر صنعتی جزو رده‌های آخر کشور و در جایگاه 28 کشوری قرار گرفته و فاصله آن با استان‌های برخوردار در این حوزه بسیار معنادار است.

عضو خانه صنعت و معدن کردستان افزود: درآمد سرانه مردم کردستان نصف درآمد سرانه متوسط کشوری است و این نشان از محرومیت مردم کردستان در این بخش دارد.

خاکسار افزود: این موضوع در جلسات متعدد از سوی مسئولان مطرح می‌شود ولی باید به این مهم توجه کرد که همواره گله‌مندی در این حوزه نمی‌تواند خروجی مطلوبی داشته باشد و باید با راهکارهای علمی در این راستا گام برداریم.

خاکسار اضافه کرد: مباحث و جلسات زیادی در این زمینه در سطح استان برگزار می‌شود، اما مهم‌ترین مسئله این است که در بسیاری از موارد مصوبات عملیاتی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه مصوبات خوبی تصویب می‌شود ولی در بحث اجرای آنها همواره ضعف داریم، افزود: اگر تنها 10 درصد از مصوبات این جلسات عملیاتی می‌شد از شرایط بهتری در این حوزه برخوردار بودیم.

به گفته عضو خانه صنعت و معدن کردستان، در دنیای امروزی جوامع با دو جنگ نظامی و اقتصادی مواجهند و کشورها با هم در تضاد هستند.

خاکسار گفت: کشورها جنگ‌های اقتصادی را به صورت خاموش همواره در بین هم دارند و برای دستیابی به منافع اقتصادی به شدت با هم درگیر هستند.

وی با طرح این سوال که دلیل جنگ اقتصادی کشورها با هم چیست، اظهار کرد: مجموعه صادرات و واردات کشورها و تلاش برای صادرات و ارزآوری بیشتر مهم‌ترین دلیل این جنگ‌های اقتصادی است.

عضو خانه صنعت و معدن کردستان گفت: لشکرکشی برخی ابرقدرت‌ها به کشورهای مختلف برای دستیابی به منافع اقتصادی و در دست گرفتن بازارهای اقتصادی آنهاست.

خاکسار افزود: کشورها در صورتی که در جنگ اقتصادی به منافع خود دست نیابند قطعا برای دستیابی به منافع به جنگ نظامی ورود پیدا می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت و نهمین نمایشگاه اتوماسیون صنعتی مشهد  توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • آنجمن خوردگی ایران
  • سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی
  • شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی