به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا

عضو کمیسیون انرژی مجلس کاهش بهره تسهیلات بانکی بخش صنعت را خواستارشد

به اشتراک بگذارید
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی کاهش نرخ بهره تسهیلات بانکی ویژه صنعتگران به 12 تا 14 درصد را خواستارشد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس کاهش بهره تسهیلات بانکی بخش صنعت را خواستارشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، امیرعباس سلطانی اظهار کرد: هم اکنون نرخ بهره بانکی برای تولیدکنندگان 22 تا 28 درصد است و این در حالیست که در دیگر کشورهای دنیا نرخ بهره بانکی سه درصد است.

وی افزود: پیشنهاد می شود با کاهش نرخ بهره بانکی ویژه صنعتگران، مابه التفاوت آن با نرخ های بانکی را دولت به بانک ها یارانه پرداخت کند.

نماینده بروجن درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: تولیدکنندگان برای دریافت ضمانت نامه های بانکی مجبورند کل مبلغ ضمانت نامه را پرداخت کنند که بسیاری از تولیدکنندگان قادر به انجام این کار نیستند.

سلطانی همچنین تصریح کرد: بانک ها برای حواله وجه از تولید کنندگان تقاضای پنج تا هشت درصد وجه را به عنوان کارمزد مطالبه می کنند که این میزان برای تولیدکنندگان زیاد است.

به گفته وی، هر تولید کننده و صنعتگر در کشور باید 25 درصد مالیات مستقیم و 19 درصد عوارض مختلف پرداخت کند که هزینه ها بخش صنعت را با مشکلاتی مواجه کرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: از نظر سهولت کسب و کار بخش صنعت، ایران در جهان رتبه 152 را داراست.

سلطانی گفت: یکی از مشکلات صنایع بهره های بالای تسهیلات بانکی است که بهره بانکی با این نرخ بالا هیچ توجیهی برای کار و تولید ندارد و مجلس نسبت به تغییر نرخ بهره بانکی جامعه صنعت تلاش می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت و نهمین نمایشگاه اتوماسیون صنعتی مشهد  توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • آنجمن خوردگی ایران
  • سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی
  • شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی