معاون صنايع كوچك شركت شهرك‌هاي صنعتي خراسان رضوي:

سهم 90 درصدی صنایع کوچک در تعداد واحدهای صنعتی استان

به اشتراک بگذارید
معاون صنايع كوچك شركت شهرك‌هاي صنعتي خراسان رضوي گفت: در حال حاضر 90 درصد از 6000 واحد صنعتي فعال در سطح استان، صنايع كوچك است.
سهم 90 درصدی صنایع کوچک در تعداد واحدهای صنعتی استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا مسعود مهدی‌زاده، با اشاره به فعالیت 5400 واحد صنعتی کوچک در استان، اظهار کرد: صنایع کوچک به واحدهای صنعتی دارای 10 تا 49 نفر پرسنل تلقی می‌شود که این صنایع هم‌اکنون 30 درصد اشتغال صنعتی خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه صنایع کوچک استان در اکثر زمینه‌ها تولید و فعالیت دارند، افزود: بخش اعظمی از این فعالیت‌ها در صنایع قطعه‌سازی، کانی و غیر فلزی و شیمیایی است.

مهدی‌زاده خاطرنشان کرد: حدود 65 درصد از واحدهای صنعتی استان در مشهد است که این مقدار معادل 4000 واحد صنعتی است و حدود 3600 واحد از این تعداد شامل صنایع کوچک مشهد است.

وی سهم صنایع کوچک در ارزش تولیدات صنعتی خراسان رضوی را حدود 25 درصد اعلام کرد.

معاونت صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در خصوص تخصیص اعتبار ده هزار میلیارد تومانی به صنایع کوچک کشور گفت: این اعتبار هنوز به استان‌ها ابلاغ نشده و ابلاغ آن براساس رتبه‌بندی صنعت استان‌ها در کشور خواهد بود.

وی یادآور شد: رتبه‌بندی صنعت استان‌ها براساس تعداد واحدهای صنعتی و اشتغال‌زایی آن‌ها در کشور است که خراسان رضوی از نظر کلی در موقعیت صنعتی چهارم یا پنجم کشور قرار دارد.

مهدی‌زاده ادامه داد: در صورت تخصیص اعتبار براساس سرفصل‌های ارائه شده محل هزینه‌کرد منابع،  نسبت به رفع مشکلات موجود در صنایع کوچک اقدام خواهیم کرد.

وی از تامین نقدینگی به عنوان بزرگترین مشکل صنایع کوچک استان نام برد و افزود: این اعتبار می‌تواند کمک بزرگی برای رفع مشکلات باشد.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: بهبود و نوسازی ماشین‌آلات و تجهیزات فرسوده واحدهای صنعتی نیز از دیگر نیازهای این بخش به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه وضعیت واحدهای صنعتی استان از نظر رکود و تعطیلی نسبت به سایر استان‌ها به شرایط حادی نرسیده است، اظهار کرد: وضعیت نسبتا خوب صنایع استان نسبت به سایر استان‌ها به دلیل فعالیت بخش خصوصی در صنعت است.

مهدی‌زاده درباره اقدامات انجام شده در راستای اجرای طرح ایجاد رونق در صنایع کوچک در سطح استان، گفت: کمک به توسعه بازار، بازاریابی، فروش محصولات، آموزش، اعزام به نمایشگاه‌های بین‌المللی، بهبود و بازسازی ماشین‌آلات و ارائه تسهیلات در این زمینه از جمله اقدامات انجام شده در راستای اجرای طرح رونق صنایع کوچک در استان بوده است.

وی از توسعه خوشه‌های صنعتی و کمک به رشد صنایع کوچک برای ارتباط با صنایع بزرگ‌تر در تامین قطعات به عنوان دیگر برنامه‌ها در اجرای طرح رونق صنایع کوچک در خراسان رضوی نام برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت و نهمین نمایشگاه اتوماسیون صنعتی مشهد  توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • آنجمن خوردگی ایران
  • سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی
  • شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی