به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا

دستورالعمل صدور جواز تاسیس برای 10 رشته بخش صنعت و معدن ابلاغ شد

به اشتراک بگذارید
معاونت برنامه ريزي وزارت صنعت، معدن و تجارت، دستورالعمل صدور جواز تاسيس براي رشته فعاليتهاي خاص صنعتي و معدني را در قالب 10 رشته مشخص و ابلاغ كرد.
دستورالعمل صدور جواز تاسیس برای 10 رشته بخش صنعت و معدن ابلاغ شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، تولید بالگرد و هواپیمای مسافربری ، تولید شناورهای با ظرفیت بالای  5هزار تن ، خودروهای سواری و تجاری، صنایع معدنی شامل زنجیره فولاد از کنسانتره سنگ آهن تا نورد، آلومنیوم از آلومینا تا شمش آلومنیوم ، سرب و روی از فرآوری خاک تا شمش آنها، مس از کنسانتره تا مس کاتد ، طلا از فرآوری خاک تا شمش، پالایشگاه نفت و صنایع بالادستی پتروشیمی ، 10 رشته صنعتی و معدنی هستند که دستورالعمل صدور جواز تاسیس برای آنها صادر شده است.

براساس این ابلاغیه، واحدهای فرآوری مواد معدنی موضوع ماده90 آیین نامه اجرایی قانون معادن مشمول این دستورالعمل نبوده و امور مربوط به آنها توسط معاونت امور معادن و صنایع معدنی انجام می گیرد.

این گزارش حاکیست، این اقدام با توجه به کشوری بودن برخی از فعالیتهای صنعتی و معدنی و ضرورت درنظر گرفتن سیاستهای یکپارچه در بهره برداری از مزیتهای نسبی اعم از منابع طبیعی مانند معادن، نفت و گاز و زیرساختهای مرتبط، بازار داخلی و صادراتی که جنبه منطقه ای و استانی نداشته و تصمیم ناهماهنگ می تواند موجب اتلاف منابع سرمایه گذاران و ایجاد عدم توازن در زنجیره تولید گردد صورت گرفته است.

براساس این ابلاغیه؛ از این پس جواز تاسیس و تمدید مجوز این گونه طرح های صنعتی و معدنی براساس ضوابط صادره، توسط معاونت طرح و برنامه و پروانه های بهره برداری توسط معاونت امور معادن و صنایع معدنی و امور صنایع وزارت متبوع بنا به مورد صادر می شود.

در این ابلاغیه آمده است: صدور جواز تاسیس و تمدید آن منوط به احراز شرایط و ارائه مدارک و مستندات عمومی و خاص رشته ای بوده واصلاح جواز تاسیس و مجوز توسعه نیز در چارچوب ضوابط همین دستورالعمل انجام می شود.

 لازم به ذکر است: پس از صدور جواز تاسیس طرح و پروانه بهره برداری درستاد وزارت متبوع ، کلیه اقدامات اجرایی مشابه سایر طرح ها سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانها انجام می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت و نهمین نمایشگاه اتوماسیون صنعتی مشهد توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • آنجمن خوردگی ایران
  • سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی
  • شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی