استاندار خراسان رضوی:

بیش از ۹۰ درصد صنایع خراسان رضوی در اختیار بخش خصوصی است

به اشتراک بگذارید
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد صنایع استان در اختیار بخش خصوصی است گفت: در خراسان رضوی توانایی‌های فراوانی در حوزه افزایش تولیدات صنعتی به منظور تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی وجود دارد.
بیش از ۹۰ درصد صنایع خراسان رضوی در اختیار بخش خصوصی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،  به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی کلات با بیان اینکه پس از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری در سال گذشته توجه به بخش صنعت و حمایت از تولیدکنندگان بخش خصوصی بیش از گذشته در دستور کار قرار گرفت اظهار کرد: همچنین به منظور تحقق منویات معظم له در رابطه با عملیاتی شدن شعار سال نگاه ویژه به حوزه اقتصاد و درون زایی آن مورد تاکید قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد صنایع استان در اختیار بخش خصوصی است گفت: در خراسان رضوی توانایی‌های فراوانی در حوزه افزایش تولیدات صنعتی به منظور تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی وجود دارد.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: استانداری با همراهی دستگاه‌های اجرایی در این بازدیدها درصدد ایجاد هماهنگی بین بخش خصوصی و دولت برای بهره گیری از ظرفیت‌های موجود در استان و ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال برای جوانان است.

رشیدیان به بررسی پاره‌ای از مشکلات پیش روی صنعت استان در بخش خصوصی پرداخت و تصریح کرد: کمبود مواد اولیه، نقدینگی و نبود تسهیلات عمده ترین مشکلات واحدهای تولیدی است.

وی افزود: به منظور رفع این مشکلات جلب همکاری بانک‌ها در اعطای تسهیلات و افزایش تعاملات بین المللی با بازارهای تجاری منطقه ای برای ارتقای طراز بازرگانی استان در دستور کار قرار دارد.

استاندار خراسان رضوی لزوم خروج از اتکا اقتصاد به نفت را مورد تاکید قرار داد و گفت: با شناسایی قابلیت‌های استان و ایجاد هماهنگی بین بخش‌های گوناگون تولیدی از شکل گیری اقتصاد تک محصولی جلوگیری می‌شود.

رشیدیان ابراز امیدواری کرد با بهره گیری از ظرفیت‌های استان و نیروی انسانی خلاق، جوان و تحصیلکرده زمینه توسعه رو به جلو و ارتقای شاخصه‌های اقتصادی استان بیش از گذشته فراهم می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت و نهمین نمایشگاه اتوماسیون صنعتی مشهد توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • آنجمن خوردگی ایران
  • سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی
  • شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی