معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

بسته حمایتی دولت برای خروج صنایع کوچک از رکود

به اشتراک بگذارید
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اولویت های دولت برای حمایت و خروج از رکود آن دسته از صنایع کوچک راکد اعلام شد .
بسته حمایتی دولت برای خروج صنایع کوچک از رکود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، سید محمدعلی سیدابریشمی با اشاره به مشکل کمبود نقدینگی برای صنایع کوچک مستقر در شهرک های صنعتی کشور اظهار کرد: از ۶۲ هزار واحد مستقر در شهرکهای صنعتی ۳۱ هزار واحد به بهره برداری رسیده است، اما حدود ۵۴۰۰ واحد از این صنایع، به خصوص در فاصله سال های ۸۴ تا ۹۱ متوقف شده اند.

وی گفت: اولین برنامه برای خروج واحدهای تولیدی از رکود، راه اندازی و به دور تولید آوردن آن دسته از واحدهایی است که محصولات رقابتی دارند و قابل عرضه به بازار هستند و بنابراین، اولین برنامه ما برای خروج از رکود این واحدها است.

به گفته معاون وزیر صنعت،مرحله بعد خروج از رکود برای واحدهایی است که هم اکنون با زیر ۵۰ درصد ظرفیت کار می کنند و امکاناتی باید برای آنها فراهم شود تا بتوان ۲۰ درصد آنها را به شرایط عادی باز گرداند.

وی تصریح کرد: اولویت بعدی، ۳۰ هزار واحدی است که هم اکنون در قالب قرارداد با سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی سرمایه گذاری را آغاز کرده اند؛ در واقع این واحدها نیاز دارند که از تسهیلات بانکی برای تامین ماشین آلات و تکمیل ساخت و ساز در شهرک ها استفاده کنند.

سیدابریشمی ادامه داد: در نظر داریم واحدهایی را که بالای ۵۰ درصد ساخت و ساز را انجام داده اند و پروژه هایشان پیشرفت دارد، به بهره برداری برسانیم.

انتهای پیام /

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • آنجمن خوردگی ایران
  • سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی
  • شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی