با تداوم روند رو به رشد تولید خودرو:

ایجاد اشتغال برای 35 هزار نفر در صنعت قطعه سازی تا پایان امسال

به اشتراک بگذارید
دبیر انجمن قطعه سازان خودروی ایران گفت: در صورتی که روند افزایش تولید خودرو تداوم یابد پیش بینی می شود تا پایان سال جاری حدود 35 هزار نفر در صنعت قطعه سازی مشغول به کار شوند.
ایجاد اشتغال برای 35 هزار نفر در صنعت قطعه سازی تا پایان امسال

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، ساسان قربانی با اشاره به تاثیرات افزایش تولید خودرو بر صنعت قطعه سازی کشور، تصریح کرد: در سه ماهه نخست امسال افزایش تولید حدود 100 درصدی را تجربه کرده ایم که این رقم در 2 سال گذشته بی سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی مشغول به کار در این صنعت طی سال های اخیر با چالش های زیادی مواجه شد، افزود: در سال های 91 و 92 به دلیل کاهش تولید خودرو واحدهای قطعه سازی مجبور به تعدیل نیروی انسانی شده بودند از این رو در مجموع بیش از 100 هزار نیروی انسانی قطعه ساز که اکثرا کارشناس ماهر و آموزش دیده بودند، تعدیل شدند.

قربانی افزود: خوشبختانه به دلیل افزایش تولید خودروسازها طی 3 ماهه نخست سالجاری حدود 20 هزار نیروی انسانی کارگر فنی و کارشناس در صنعت قطعه سازی دوباره جذب و مشغول به کار شدند.

وی ابراز امیدواری کرد: در صورتی که روند افزایش تولید تداوم داشته باشد پیش بینی می کنیم تا پایان سال حدود 15 هزار نفر دیگر نیز به جمع نیروی انسانی تولیدکنندگان قطعات خودرو اضافه شده و در مجموع در سال 93 صنعت قطعه سازی حدود 35 هزار نفر را جذب کند.

قربانی سپس اظهار داشت: با سیاست های جدید دولت و بهبود شرایط بین الملل شاهد اثرات قابل توجهی در میزان تولید خودرو بودیم و پیش بینی می کنیم که اگر این سیاست ها دنبال شود سال 94 دوران شکوفایی صنعت خودروسازی و به دنبال آن صنعت قطعه سازی محسوب شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت و نهمین نمایشگاه اتوماسیون صنعتی مشهد  توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • آنجمن خوردگی ایران
  • سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی
  • شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی