گزارش تصویری/

انقلاب کامیون‌های خودکار در صنعت معدنکاری

به اشتراک بگذارید
حمل و نقل مستقل و خودکار یکی از هیجان انگیزترین اتفاقاتی است که در حال ایجاد انقلابی در صنعت معدنکاری جهان است.
انقلاب کامیون‌های خودکار در صنعت معدنکاری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،  مجهز شدن به کامیون های خودکار و بدون نیاز به راننده به شرکتهایی مانند ریوتینتو و بی اچ پی بیلیتون کمک می کند تا فعالیتهایشان پیش بینی پذیر شود. همچنین چنین تجهیزاتی باعث ارتقای ایمنی در فعالیتهای معدنی می شود و میزان حوادث و تلفات نیروی کار را نیز به شدت کاهش می دهد. میزان خط در فعالیتهای معدنی نیز افت چشمگیری خواهد یافت.

فیلیپ کرشلچنر، مدیر شرکت تحقیقات سنگ آهن در این باره می گوید: با بکارگیری سیستم حمل و نقل خودکار شرکتها می توانند ایمنی فعالیتهای خود را تضمین کنند و فعالیتهای معدنی نیز با سطح بالایی انجام خواهند شد.

به گزارش ماینینگ گلوبال، کامیون های خودکار علاوه بر ایمنی دارای میزان بهره‌وری بیشتری نیز نسبت به تجهیزات کنونی هستند و این کامیون ها می توانند در هر ساعت کار بیشتری را نسبت به تجهیزات کنونی انجام دهند.

به گفته تیم دی، مدیر اتوماسیون بی اچ پی بیلیتون در معدن جیمببار استرالیا “کامیون های خودکار بیش از آنچه که فکر می کنید کار خواهند کرد و شما دیگر حتی نیازی به زمان استراحت نیز نخواهید داشت. شما دیگر نیازی به تغییر شیفت کاری و اتلاف وقت بابت این کار نخواهید داشت. ماشین های خودکار از فاصله مطمئن قابل کنترل و هدایت هستند.”

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت و نهمین نمایشگاه اتوماسیون صنعتی مشهد  توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • آنجمن خوردگی ایران
  • سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی
  • شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی